אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שובו של הביטקוין: קופץ לשיא של 4 חודשים צילום: שאטרסטוק

שובו של הביטקוין: קופץ לשיא של 4 חודשים

מחירו של המטבע הווירטואלי זינק ב-17% תוך 30 דקות, ועמד מוקדם יותר הבוקר על 4,715 דולר; עלייה משמעותית של 5.1 מיליארד דולר נרשמה גם בשווי השוק של הביטקוין, שהגיע ל-78.8 מיליארד דולר - שוויו הגבוה ביותר מאז נובמבר 2018

02.04.2019, 11:33 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מחיר הביטקוין - המטבע הווירטואלי הגדול בעולם במונחים של שווי שוק - זינק היום (ג') ב-17% תוך 30 דקות, והגיע לרמתו הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים.

על פי נתונים שנאספו בחברת CoinDesk, מחיר הביטקוין עלה מוקדם יותר הבוקר ל-4,715 דולר - עלייה של 668 דולר בתוך שעה. בשלב זה נסחר הביטקוין במחיר של 4,926 דולר, הגבוה ב-19.7% ממחירו אמש.

קראו עוד בכלכליסט

ביטקוין, צילום: Dan Kitwood ביטקוין | צילום: Dan Kitwood ביטקוין, צילום: Dan Kitwood

עלייה יומית משמעותית - של 5.1 מיליארד דולר - נרשמה גם בשווי השוק של הביטקוין, שהגיע ל-78.8 מיליארד דולר. זהו השווי הגבוה ביותר של המטבע הוירטואלי מאז ה-22 בנובמבר 2018.

אף שתנודות פתאומיות במחיר הביטקוין הן לא דבר חדש, עד כה השנה המחיר נותר נמוך יחסית, לאחר שבשנה שעברה צנח ב-74% - ירידה שגרמה למשקיעים לשקול חזרה להשקעות מסורתיות יותר.

 , צילום: MasterTux/Pixabay צילום: MasterTux/Pixabay  , צילום: MasterTux/Pixabay

לפי המומחים, רכישות או מכירות גדולות של המטבע עלולות להוביל לשינויים חדים במחיר. "שוק הביטקוין בפרט ושוק הקריפטו בכלל ממשיכים להיות קטנים ביחס לשאר השוק, ואמוציונליים יותר", אמר ג'נאן צ'ו, שותף בחברת ההשקעות והייעוץ לבלוקצ'יין קנטיק קפיטל (Kenetic Capital). "המטבע ממשיך להיות תלוי בגלים של התלהבות. אני לא חושב שהעלייה היום היא משהו מיוחד, אלא שמדובר בהתרגשות רגעית".

ג'ורג' הארפ, מנכ"ל חברת המטבעות הווירטואלים ביטספארק (Bitspark), הוסיף כי בכוונתו להשעות את רוב ההשקעות שלו עד שהשוק יירגע. לדבריו, אנשי הקשר שלו בקהילת הביטקוין עדיין לא הצליחו למצוא הסבר לעלייה הפתאומית היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות