אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלחץ בג"ץ, ג'ול ביטלה את העתירה נגד הגבלת כמות הניקוטין בסיגריה צילום: טי.אן.אס

בלחץ בג"ץ, ג'ול ביטלה את העתירה נגד הגבלת כמות הניקוטין בסיגריה

השופטים העירו כי העתירה תיאורטית משום שהנורמה בתקנות כבר נכנסה לתוך חוק שביטולו יידון בחודש הבא במסגרת העתירה נגד החוק שמשווה את הסיגריה האלקטרונית לסיגריה רגילה

02.04.2019, 12:31 | משה גורלי

בלחץ בג"ץ חזרו בהן ג׳ול לאבס אינק וג'ול לאבס פרודקטס, היצרנית האמריקאית וחברת הבת הישראלית של הסיגריה האלקטרונית ג'ול,מהעתירה לבטל את התקנות שאוסרות יבואו ושיווקו של הסיגריה האלקטרונית שמכילה ניקוטין בריכוז העולה על 20 מיליגרם למיליליטר.

קראו עוד בכלכליסט

השופטת דפנה ברק-ארז ועמיתיה יעל וילנר ודוד מינץ העירו לב"כ ג'ול, עו"ד איתן האזרחי, כי העתירה תיאורטית משום שהנורמה בתקנות נחקקה כבר לתוך חוק שביטולו יידון במאי. האזרחי טען שבלי קשר, יש לבטל את התקנות בגלל שאינן חוקיות בעליל. המדינה, באמצעות ב"כ עומרי אפשטיין, לא כפרה בטענה חמורה זו, אבל חזרה על התחייבותה שהתקנות יבוטלו עם כינונה של הכנסת הבאה, בוועדה המתאימה.

סיגריות ג סיגריות ג'ול סיגריות ג

יצוין, כי האיסור החל בצו פרסונלי של שר הבריאות בנימין נתניהו. לאחר שנשיאת העליון אסתר חיות תקפה את לגיטימיות הצו, הועבר האיסור לתקנות ולאחר מכן לחוק. האזרחי, שהצליח בקרב על הצו, המשיך במאבק נגד התקנות ונכשל היום. הוא ימשיך בחודש מאי בעתירה נגד החוק שמשווה את הסיגריה האלקטרונית לסיגריה רגילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות