אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ נגד יו"ר הפד: "נראה שאני תקוע איתך" צילום: בלומברג

טראמפ נגד יו"ר הפד: "נראה שאני תקוע איתך"

נשיא ארה"ב ממשיך לתקוף את יו"ר הפד. בשבוע האחרון הוא האשים את פאוול בהאטת הכלכלה ושוק המניות. על פי הוול סטריט ג'ורנל, טראמפ האשים את שר האוצר מנושין על כך שהמליץ על פאוול לתפקיד

03.04.2019, 09:11 | שירות כלכליסט
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ממשיך במתקפותיו נגד הבנק הפדראלי המרכזי, והפעם מאשים אותו בהאטת הכלכלה ושוק המניות, זאת על אף שהבנק המרכזי עצר את העלאות הריבית והפסיק לצמצם את פורטפוליו הנכסים שלו, בדיוק כפי שדרש טראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע החולף תקף טראמפ את יו"ר הפד ג'רום פאוול בשלוש פגישות שונות, וטען כי לולא העלאות הריבית של הבנק, התפוקה הכלכלית והמניות היו גבוהות יותר, והגירעון התקציבי היה נמוך יותר. "הוא היה די קשוח", סיפר לוול סטריט ג'ורנל אחד המשתתפים בפגישות. טראמפ אף האשים את שר האוצר סטיבן מנושין על כך שהמליץ על פאוול לתפקיד. "מנושין הביא לי את הבחור הזה", התלונן.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילומים: TNS ,AP יו"ר הפד ג

לפי אותו אדם, טראמפ סיפר להם על שיחת טלפון שקיים לאחרונה עם פאוול, במהלכה אמר לו "נראה לי שאני תקוע איתך". דובר של הפד אישר כי השניים שוחחו ב-8 במרץ, אך סירב להגיב על תוכן השיחה.

על פי בכיר בממשל, טראמפ המשיך ותקף את פאוול גם ביום שני בפגישה עם חברי הצוות שלו בבית הלבן, שכלל לא הייתה קשורה לענייני כלכלה.

הביקורת החוזרת ונשנית מצד טראמפ מקשה על עבודתו של פאוול בבנק, ומזינה את ההשערות בקרב חלק מהאנליסטים כי הבנק המרכזי נכנע ללחץ הפוליטי המופעל עליו, זאת על אף שפאוול ובכירים נוספים בבנק מכחישים זאת, וטוענים כי שינוי המדיניות לאחרונה נבע מהתנודות בשוק והאטה בצמיחה העולמית. "אנשים צריכים לדעת שלפד יש תרבות חזקה הקשורה לאי מעורבות פוליטית", אמר פאוול בינואר. "יש לנו תרבות חזקה, לא שבירה, והיא לא תופרע. תמיד נפעל בצורה הזו".

פאוול מונה על ידי טראמפ ונכנס בפברואר 2018 לתפקיד, במקומה של ג'נט ילן שגם עליה הייתה לטראמפ ביקורת. לפני מספר חודשים דווח כי טראמפ התייעץ אם הוא יכול לפטר את פאוול, אך גילה כי אינו יכול לעשות זאת בשל חוסר הסכמה על המדיניות. עם זאת, לפני שבועיים הכריז טראמפ כי בכוונתו למנות את סטיבן מור, שנחשב למבקר בולט של מדיניות הבנק למועצת המושלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות