אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי פחות משנה: יעקב אורבך יעזוב את קבוצת דלק - מצטרף לגיזה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אחרי פחות משנה: יעקב אורבך יעזוב את קבוצת דלק - מצטרף לגיזה

אורבך, שניהל את החטיבה העסקית בבנק הפועלים לפני המינוי בדלק, יצטרף כשותף בכיר בחברת היעוץ העסקי גיזה זינגר אבן; בשלב ראשון ירד ליום עבודה בשבוע; אורבך: "לא עזבתי את דלק, אין בכוונתי להודיע על עזיבת הקבוצה"

03.04.2019, 11:27 | גולן חזני

פחות משנה לאחר שהודיע על הצטרפות לקבוצת דלק כמנהל פיתוח עסקי, עוזב יעקב אורבך במפתיע את הקבוצה - ל"כלכליסט" נודע שאורבך הודיע אתמול לדלק על כוונתו.  

קראו עוד בכלכליסט

אורבך הצטרף לדלק לאחר שעזב את תפקיד מנהל החטיבה העיסקית בבנק הפועלים וזה היה תפקידו הראשון מחוץ לבנק, שבו עבד כ-30 שנה. בשוק היו הערכות שהוא ימונה למנכל לאחר עזיבתו של אסי ברטפלד בבור היום. הוא מונה בדלק למנהל הפיתוח העיסקי.

העזיבה מפתיעה גם מכיוון שמעט בכירים עזבו את תשובה בזמן כה קצר לאחר שמונו. עם מינויו עורר המהלך ביקורת מאחר שאורבך טיפל בין היתר בתשובה בבנק.

אורבך מצטרף לחברת הייעוץ העיסקי גיזה זינגר אבן כשותף בכיר. הוא עובד כיום ב-50% משרה בבזק, וצפוי לעבור ליום עבודה אחד בשבוע עד לפרישתו הסופית הצפויה לפי ההערבות בחודשים הקרובים.

יעקב אורבך ביקש למסור את התגובה הבאה: ״לא הודעתי על עזיבתי את קבוצת דלק ואין בכוונתי להודיע על עזיבת הקבוצה. אני ממשיך לשמש בקבוצה באותו תפקיד אותו מילאתי, בהיקף של חצי משרה, כפי שהיה מתחילת השנה״.

מקבוצת דלק נמסר בתגובה: "יעקב אורבך לא הודיע על עזיבתו את הקבוצה והוא ממשיך לשמש באותו תפקיד ובאותו היקף משרה, כפי ששימש החל משנת 2019״.

מגיזה נמסר כי אורבך: יוביל עסקאות מימון גדולות ומורכבות ויתרום לפירמה ולקוחותיה מ-30 שנות ניסיונו בבנק הפועלים, בתפקידים שונים, עד לניהול החטיבה העסקית. גיזה מלווה חברות ותהליכים גדולים ומשמעותיים, ביניהם ייעוץ פיננסי כולל בקבוצת אי.די.בי ודסק"ש, ליווי רשות החברות בהפרטות והנפקות של המונופולים הגדולים, ייעוץ להאצ'יסון במימון ומיזוגים ורכישות בתחום ההתפלה, ליווי של שפיר, מנרב ואלקטרה במכרזי תשתית ועוד".

יעקב אורבך , צילום: אוראל כהן יעקב אורבך | צילום: אוראל כהן יעקב אורבך , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות