אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Run:AI גייסה 13 מיליון דולר להאצת פיתוחי בינה מלאכותית

חברת Run:AI גייסה 13 מיליון דולר להאצת פיתוחי בינה מלאכותית

החברה פיתחה תוכנה שמאפשרת לייעל את תשתיות העיבוד בארגונים באופן שמאיץ ומוזיל הליכי אימון יישומי AI. החברה גייסה מקרן S Capital של חיים סדגר ומקרן TLV Partners

03.04.2019, 16:05 | הגר רבט
חברת התוכנה Run:AI נחשפה היום (ד') והודיעה על גיוסים בסך 13 מיליון דולר. הסכום כולל את סבבי הסיד וה-A שלה; הסבב הראשון, בסך 10 מיליון דולר, הובל בידי קרן S Capital של חיים סדגר והשתתפה בו קרן TLV Partners שהובילה את סבב הגיוס הקודם. 

קראו עוד בכלכליסט

Run:AI שהוקמה אשתקד על ידי עמרי גלר וד"ר רונן דר פיתחה תוכנה שמסייעת לניצול מקסימלי של משאבי מחשוב. הפתרון שלה הוא שכבת וירטואליזציה והאצה למשימות חישוביות של בינה מלאכותית, באמצעות ניתוח אוטומטי של המשימות החישוביות שרצות, במיוחד בשלב של אימון הדאטה, שימוש באלגוריתמי חישוב מקבילי מתקדמים תוך כדי העלמת צווארי הבקבוק והקצאת משאבים יעילה בתוך מרכזי נתונים.

מייסדי החברה, עמרי גלר ורונן דר מייסדי החברה, עמרי גלר ורונן דר מייסדי החברה, עמרי גלר ורונן דר

גלר, מנכ״ל החברה, אמר לכלכליסט: ״השימוש הנפוץ ב-AI הביא לכך שמשאבי החישוב הזמינים בשרתים אינם מספיקים. אנחנו מקשרים מחדש בין החומרה החדשה למשימות החישוביות של העולם החדש על ידי בניה של שכבת וירטואליזציה חדשה, באמצעות חישוב מקבילי והפיכה של הרבה יחידות חישוב ליחידת חישוב אחת חזקה מאוד״.

הוא הוסיף כי יותר ויותר ארגונים וחברות, קטנות כגדולות, משתמשות היום ביכולות AI ולמידת מכונה וכי מי שהיו אחראים על האופטימיזציה של משאבי המחשוב עד היום היו מדעני הנתונים בחברות עצמן: ״הייחוד שלנו הוא ביכולת לספק אוטומיזציה לתהליך״.

גלר אמר שאלגוריתמי למידה עמוקה מתבססים על תהליך אימון שלוקח זמן רב וצורך כח מחשוב עצום. גרסאות דומות של משימות אימון יכולות לרוץ מאות פעמים עד אשר הן מדויקות מספיק לשימוש. כתוצאה מכך, לדבריו, מתארכים זמני הפיתוח, בעוד מורכבויות הפיתוח והעלויות צומחות.

״חברות בדרך כלל משתמשות במספר רב של מעבדים גרפיים או מעבדים ייעודיים אחרים כדי להריץ אימוני למידה עמוקה, והמשימות החישוביות הללו רצות באופן רציף במשך ימים ואף שבועות בענן פרטי או ציבורי. מדובר במחסום גבוה ליצירה והגעה מהירה לשוק של פתרונות בינה מלאכותית חדשים. ב-Run:AI בנינו מחדש את שכבות התוכנה הנדרשות להרצת משימות חישוב של למידה עמוקה כדי להתגבר על המגבלות של המחשוב המסורתי״.

רונה שגב, שותפה מנהלת ב-TLV Partners, מסרה: ״הדרישה ליכולות חישוב גבוהות והחשיבות האסטרטגית של מחשוב בעולם העסקי מביאה עימה צורך בשינוי תשתיתי. צורך זה מתבטא בעולם החומרה עם צמיחה של חברות כמו אנבידיה שרכשה כעת את מלאנוקס כחלק מאותה מגמה, וסטארט-אפים אחרים בתחום, וגם בשכבת התוכנה שפועלת אל מול אותה החומרה. התוכנה של Run:AI מהווה אבן בניין הכרחית באותה תשתית ולמעשה מאפשרת לחברות לנצל את כח המחשוב שלהם בצורה יעילה, מהירה וכלכלית תוך כדי התחשבות ברוחב פס התקשורת, המשאבים החישוביים, העלות, הקונפיגורציה וקצב זרימת המידע מהאחסון״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות