אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ הקפיץ את מחיר האבוקדו של מקסיקו ב-34% ביום אחד צילום: רויטרס

טראמפ הקפיץ את מחיר האבוקדו של מקסיקו ב-34% ביום אחד

נשיא ארה"ב איים ביום שישי האחרון לסגור את מעבר הגבול עם מקסיקו, הספקית הגדולה ביותר של הפרי; אנליסט: "אם הגבול ייסגר, מחירי האבוקדו יוכפלו או ישלשו את עצמם בקלות"

03.04.2019, 12:58 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מדד של מחירי האבוקדו במקסיקו זינק בשיעור הגבוה ביותר מזה קרוב לעשור, על רקע איומו האחרון של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לסגור את מעבר הגבול עם מקסיקו, הספקית הגדולה ביותר של הפרי.

קראו עוד בכלכליסט

מדד המחירים לאבוקדו מסוג האס (Hass) ממחוז מיצ'ואקאן במקסיקו זינק ב-34% ביום שלישי. זו העלייה היומית הגדולה ביותר מאז ה-13 באפריל, 2009. רונלד פומאסי, סגן נשיא ואנליסט בכיר ברבובנק הזהיר כי המחירים ימשיכו לעלות אם טראמפ יממש את האיום שלו. "אם הגבול ייסגר מחירי האבוקדו יוכפלו או ישלשו את עצמם בקלות", הסביר.

אבוקדו, צילום: בלומברג אבוקדו | צילום: בלומברג אבוקדו, צילום: בלומברג

לדבריו, קרוב לוודאי שהמחירים עלו מכיוון שהיבואנים הגדילו את כמות ההזמנות שלהם בשל הפוטנציאל לסגירת הגבול. בנוסף גל חום שהיכה בשנה שעברה בקליפורניה עיכב את הקציר, כך שארה"ב הפכה תלויה יותר באספקה ממקסיקו. "מכיוון שקליפורניה מתעכבת ומדובר בכל מקרה בייבול קטן, מקסיקו הפכה אחראית לכמעט כל אספקת האבוקדו שלנו", אמר.

מקסיקו מספקת בין 75%-80% מצריכת האבוקדו בארה"ב, בעוד שקליפורניה אחראית ל-16%, כך על פי נתונים שאספה מועצת אבוקדו האס. צ'ילה ופרו אחראיות לשאר האספקה. הודות לערכים התזונתיים שלו, אבוקדו נחשב כיום למזון על.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות