אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לארי מייזל ושטיינברג גרופ מציעים לרכוש את אפריקה ישראל בכמיליארד שקל צילום: רויטרס

לארי מייזל ושטיינברג גרופ מציעים לרכוש את אפריקה ישראל בכמיליארד שקל

ההצעה טובה בהרבה מהצעות של סיידוף ושמיר וכן של לפידות; מחזיקי האג"ח יקבלו את המזומן בחברה, את התמורה שתתקבל ממכירת מפעיל כביש 6 וכן 20% ממניות אפריקה מגורים

03.04.2019, 14:23 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

איש העסקים היהודי-אמריקאי לארי מייזל הגיש הצעה חדשה לרכישת אפריקה ישראל.

אחרי בדיקות של יותר משנתיים, הגישו הבוקר (ד') מייזל וחברת שטיינברג גרופ הצעה משותפת לרכישת אפריקה ישראל להשקעות, שכוללת את דניה סיבוס ואפריקה מגורים. ההצעה כוללת הזרמה של 300 מיליון שקל תמורת 65% מאפריקה השקעות שתירשם למסחר כש-35% ישארו בידי המחזיקים. אפריקה השקעות תירשם למסחר כחברה חדשה. 

קראו עוד בכלכליסט

המחזיקים יקבלו את המזומן בחברה, כ-280 מיליון שקל נטו, וכן את התמורה שתתקבל ממכירת מפעיל כביש 6 ב-180 מיליון שקל. בנוסף יקבלו מחזיקי האג"ח 20% ממניות אפריקה מגורים בשווי כ-200 מיליון שקל. היקף ההצעה הוא כמיליארד שקל והיא טובה בהרבה מהצעות של סיידוף ושמיר וכן של לפידות. ההצעה אינה מחייבת ומותנית בבדיקות נאותות של חודש.

בפברואר השנה הגיש מייזל הצעה לא מחייבת לרכישת אפריקה השקעות - שכללה את אפריקה נכסים - תמורת 2.2 מיליארד שקל.

לארי מייזל, צילום: רויטרס לארי מייזל | צילום: רויטרס לארי מייזל, צילום: רויטרס

      

מאז נמכרה אפריקה נכסים על ידי מחזיקי האג"ח לקבוצת מוסדיים בראשות החברות הציבוריות ביג ומגה אור.

מייזל מחזיק בנכסי נדל"ן גדולים בארה"ב בהיקף של מיליארדי שקלים והקים בארץ את מוזיאון הסובלנות בירושלים. עד כה, לכל אורך התהליך בשנתיים האחרונות ולמרות התעניינות שלו בחברה, הוא לא הגיש הצעה מחייבת בשלב כלשהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הצעה לא רצינית
הצעה בשביל תמונה בעיתון. לא הצעה רצינית. 1. למה כפוף לבדיקת נאותות? יש חדרי מידע פתוחים. תתכבד ותגמור את הבדיקה ואז תגיש הצעה מחייבת. 2. כולם יודעים שהבעיה זה להפריד את מגורים מדניה. אז איך בדיוק אדון מייזל מציע להפריד אותן ולמה שהבנקים שהעניקו לדניה ערבויות עתק יסכימו? רק בגלל שהוא יזרים 100 מיליון כהלוואה לדניה? לא ישים בעליל. 3. מה עם ההלוואה של דניה כנגד מגורים? למה שהבנק יסכים לשחרר 20% מהמניות בלי פירעון? 4. איך המחזיקים ימכרו 20% ממגורים בשוק? חברה שהמחזור היומי הממוצע שלה עומד על אלפי עד עשרות אלפי שקלים. מי יקנה 160 מיליון ש"ח מניות? המסקנה שווי השוק כנראה יתמוטט. 5. מה יהיו שוות מניות המיעוט באפריקה השקעות? במיוחד אם מחיר השוק של מגורים יתמוטט (ראה סעיף 4) בתוספת דניה הקבלן הסקסי???? אם מסכמים בערכים ריאלים זה הרבה פחות ממיליארד ואפילו די דומה להצעות האחרות במזומן וזאת הצעה מסובכת ולא ישימה.
משה  |  03.04.19