אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכשרה בסיכום עקרוני להשקעה בסך 10 מיליון שקל בטוגדר צילום: אוראל כהן

הכשרה בסיכום עקרוני להשקעה בסך 10 מיליון שקל בטוגדר

חברת הביטוח תרכוש 4.99% מחברת הקנאביס לפי שווי של 200 מיליון שקל; השווי לפיו הוערכה העיסקה מבטא הנחה של 21% ממחיר המניה כיום

04.04.2019, 12:50 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר פארמה, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 256 מיליון שקל, מדווחת היום (ה') על סיכום השקעה עקרוני של 10 מיליון שקל מגוף מוסדי גדול, לפי שווי חברה של 200 מיליון שקל, המבטא הנחה של 21% על מחיר המניה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכלסיט" נודע, כי הגוף המוסדי היא חברת הביטוח הכשרה, הבוחנת רכישה של כ-4.9% ממניות החברה, שיחולו עליהן מגבלות מכירה לתקופה של 3 שנים.

טוגדר מציינת בדיווחה, כי הצדדים עדיין מנהלים משא ומתן על ההסכם, וכי אם יתגבש הוא צפוי להיחתם בעוד כ-10 ימים - בהנחה וועדת ההשקעות של הגוף המוסדי תאשרו. בחברה מציינים, כי גיוס ההון נועד למימוש התוכנית האסטרטגית שלה לפעילותה בישראל ובחו"ל.

לחברה חממות לגידול קנאביס רפואי במועצה אזורית אשקלון בשטח של 20 אלף מ"ר, שעדיין לא התחילה לגדל, וחוות גידל קנאביס רפואי באוגנדה בשטח של 50 אלף מ"ר, שלטענת החברה כבר החלה בפעילות הגידול החקלאי. החווה באוגנדה העלתה לאורך השנה האחרונה סימני שאלה רבים הנוגעים לחוקיותה והגידול החקלאי בפועל המתבצע שם.

כתוצאה מכך החברה דיווחה לבורסה אישור מטעם רשות הסמים של אוגנדה ומכתב משר המשפטים האוגנדי, המאשרים פעילותה במדינה. לפי דוחותיה הכספיים המסכמים לשנת 2018 החברה צופה, כי עלות הגידול החקלאי באוגנדה יעמוד על 15 מיליון שקל השנה, שיניבו לחברה הכנסות בגובה 75 מיליון דולר בסיכום שנת הכספים של 2019.

יוחנן דנינו יו"ר טוגדר, צילום: אוראל כהן יוחנן דנינו יו"ר טוגדר | צילום: אוראל כהן יוחנן דנינו יו"ר טוגדר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות