אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת המניות של נתניהו: היועמ"ש צפוי להורות לבדוק חשד לפלילים צילום: אבי מועלם, Michael Falco

פרשת המניות של נתניהו: היועמ"ש צפוי להורות לבדוק חשד לפלילים

ימים ספורים לפני הבחירות, העריך גורם משפטי בכיר כי היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט צפוי להורות למשטרה לבדוק חשד לפלילים בפרשת המניות שקנה ומכר נתניהו לבן דודו נתן מיליקובסקי. דיווח: מבקר המדינה הורה ליועמ"ש לבדוק חשד לדיווחים כוזבים של רה"מ במשך שנים

04.04.2019, 22:00 | טובה צימוקי ומורן אזולאי, ynet

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן צפויים להורות למשטרה לבדוק חשד לפלילים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת המניות שקנה ומכר לבן דודו נתן מיליקובסקי. כך העריך הערב (ה') גורם משפטי בכיר.

קראו עוד בכלכליסט

במשרד מבקר המדינה סבורים כי החומר שהועבר על-ידי משרד היועץ המשפטי לממשלה על דיווחיו ואי-דיווחיו של נתניהו על מצב נכסיו, כמתחייב על-פי חוק, מעלה לכאורה חשד לפלילים ועליו לתת על כך את הדעת. עוד נודע, כי המבקר לא המליץ במפורש שיש להתחיל בהליך פלילי, אלא שמצבר הנתונים ותוכנם עולה כי אין מנוס מהתחלת הליך של חקירה פלילית שעליה יכול רק היועץ להורות.

בחודש האחרון, מאז שפרסמה ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה כי לנתניהו היו התקשרויות עם בן דודו אשר רובן לא דווחו לכאורה, החל פרקליט המדינה ניצן לאסוף חומרים שהגיעו לידיעת הפרקליטות. עיקר החומר נאסף על-ידי ועדת ההיתרים.

כמו כן, מבקר המדינה מחזיק ברשותו דיווחים של נתניהו מאז מונה לתפקידו שמחייבים כל שר וסגן שר לדווח על מצב נכסיו ובכללם מניותיו עם כניסתו לתפקיד, וכמו כן להעבירם לנאמנות עיוורת.

נתניהו ומיליקובסקי, צילום: אבי מועלם, Michael Falco נתניהו ומיליקובסקי | צילום: אבי מועלם, Michael Falco נתניהו ומיליקובסקי, צילום: אבי מועלם, Michael Falco

השותפות העסקית בין נתניהו למיליקובסקי נחשפה עם דחיית בקשת ראש הממשלה לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות מבן דודו. ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, שדחתה את בקשת נתניהו למימון זה, ציינה כי ממידע שמסר ראש הממשלה לוועדה בבקשה קודמת שהגיש בשנת 2009, עולה כי החזיק במניות תאגיד משותף בתחום "תוספי הפלדה", יחד עם מיליקובסקי.

עוד דווח, כי נתניהו מכר מניות בעסקיו המשותפים עם מיליקובסקי ב-29 לנובמבר 2010 בתמורה לסכום של כ-16 מיליון שקל. הרוכש היה מיליקובסקי עצמו, באמצעות אחת מחברותיו. למחרת יום המכירה הושלמה עסקת מיזוג עסקיו של מיליקובסקי בחברת גרפטק אינטרנשיונל, ששנתיים לפני כן כבר רכשה 19% ממפעל SeaDrift. נתניהו הכחיש בעבר כל קשר לחברה זו וטען שלא החליף מילה עם מיליקובסקי לגביה.

מוקדם יותר הערב דיווח אמנון אברמוביץ' בחברת החדשות כי משרד המבקר ערך בדיקה יסודית של כל דיווחי נתניהו במשך העשור האחרון וגילה ממצאים לחשדות פליליים, כאמור, של עבירות הכוללות דיווחים כוזבים. עוד דווח כי מבקר המדינה העביר בתחילת השבוע את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה בצירוף בקשה לפתוח בבדיקה.

מהליכוד נמסר בתגובה לדיווח של אמנון אברמוביץ': "עוד קשקוש מופרך שנועד לטשטש את השאלה האמיתית שעומדת בפני אזרחי ישראל ביום שלישי הקרוב - בחירה בממשלת ימין חזקה של נתניהו או ממשלת שמאל חלשה של יאיר לפיד, גנץ, 'העבודה' ו'מרצ'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות