אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקה גדולה לאלביט מערכות בארה"ב: רוכשת את חטיבת ראיית הלילה של תאגיד האריס צילום: YOUTUBE

עסקה גדולה לאלביט מערכות בארה"ב: רוכשת את חטיבת ראיית הלילה של תאגיד האריס

זאת תמורת 350 מיליון דולר; העסקה התאפשרה לאחר שהאריס התמזגה עם L3 Technologies, והשארת החטיבה בחברה הממוזגת היתה מסכנת את המהלך; מכירותיה עומדות על כ-150 מיליון דולר בשנה

06.04.2019, 13:37 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

פחות משנה אחרי עסקת תעש מבצעת אלביט מערכות רכישה גדולה נוספת: החברה דיווה אתמול (ו') על רכישת חטיבת עסקי ראיית הלילה של התאגיד הענק האמריקאי האריס תמורת 350 מיליון דולר. העסקה תתבצע באמצעות אלביט ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

האריס החליטה על מכירת החטיבה בעקבות המיזוג שלה עם חברת L3 Technologies. השארתה במסגרת המיזוג היתה מסכנת את אישורו בידי משרד המשפטים האמריקאי ורשות ההגבלים. העסקה פותחת בפני אלביט שוק ענק שכן החטיבה היא מהמובילות בתחומה והמכירות שלה עומדות על 150-160 מיליון דולר בשנה ב-100 מדינות בעולם. המיזוג בין שתי החברות האמריקאיות אמור להיות מושלם באמצע השנה ולייצר ענקית אלקטרוניקה בשווי 33.5 מיליארד דולר.

בוצי מיכליס, צילום: מאור סוויסה בוצי מיכליס | צילום: מאור סוויסה בוצי מיכליס, צילום: מאור סוויסה

אלביט תיהנה משיפור במעמדה כספק חשוב בשוק האמריקאי, שכן מרבית המכירות של החטיבה הנרכשת הן לצבא ארה"ב. האריס הוציאה למכירה את החטיבה בינואר האחרון ואלביט שכרה את בנק ההשקעות ג'פריס לביצוע העסקה.

האריס הובילה את תעשיית ראיית הלילה במשך 50 שנים. לפי נתוני החברה, היא ייצרה מכשירי ראיית לילה יותר מכל המתחרים יחד. פעילות ראיית לילה של האריס גדלה משמעותית לאחר שביצעה שתי רכישות, המשמעותית בהן ב-2011 של חברת אקסליס שנרכשה מתאגיד ITT.

 , צילום: YOUTUBE צילום: YOUTUBE  , צילום: YOUTUBE

האריס היא הספקית המובילה של מערכות ראיית לילה לטייסים, ולדברי מנכ"ל אלביט בוצי מכליס, הרכישה משמעותית לאסטרטגיה שלה לטווח ארוך.

מניית אלביט הגיבה בארה"ב בעליה של 2.34% במחזור של פי שלושה מהממוצע, בעקבותה ההודעה על העסקה שעדיין לא הושלמה.

אלביט רכשה את תעש במחיר של 1.8 מיליארד שקל, והיקף שתי הרכישות שביצעה עומד על כ-3 מיליארד שקל. החברה נשלטת בידי מיקי פדרמן.

מערכות של האריס, צילום: YOUTUBE מערכות של האריס | צילום: YOUTUBE מערכות של האריס, צילום: YOUTUBE

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות