אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כחול לבן תמנע פגיעה ב־300 אלף גימלאים" צילום: תומריקו

בלעדי לכלכליסט

"כחול לבן תמנע פגיעה ב־300 אלף גימלאים"

מספר 5 במפלגת כחול לבן ויו"ר ההסתדרות לשעבר: "צריך לפעול לחיזוק הגמלאים ולא חלילה לפגוע בהם. נביא לפתרון ארוך טווח ללא פגיעה בגימלה"

07.04.2019, 07:46 | צבי זרחיה

"לא נאפשר פגיעה בגימלאים בשל היערכות לא נכונה של המדינה" אומר אבי ניסנקורן, מספר 5 במפלגת כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד, ויו"ר ההסתדרות לשעבר. ניסנקורן אמר את הדברים בשיחה עם "כלכליסט" בהתייחס לקיצוץ הצפוי בקצבאות הפנסיה של כ־300 אלף חוסכים: "צריך לפעול לחיזוק הגמלאים ולא חלילה לפגוע בהם. נביא לפתרון ארוך טווח ללא פגיעה בגימלה".

קראו עוד בכלכליסט

הקיצוץ בקצבאות, שאמור להיכנס לתוקפו ביוני, הוא תולדה של ההחלטה שלא להעלות את גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-64, שהכניסה את קרנות הפנסיה הוותיקות שהולאמו בשנות התשעים על ידי המדינה לגירעון של כ־־5 מיליארד שקל. על מנת לפתור את הבעיה, הקרנות החליטו לקצץ 1.26% בקצבאות של החוסכים, שהם כ־700 שקל בחודש בממוצע.

הקיצוץ אמור היה להתחיל ב־2019, אך בסוף 2018, דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון לשעבר, הקפיאה את כניסת הקיצוץ לתוקף כדי שניתן יהיה למצוא פתרון, אך משפתרון כזה לא נמצא, הקיצוץ אמור להתבצע כבר ביוני הקרוב. יורשה של סלינגר, משה ברקת, שוקל לאפשר לפורשים לפנסיה למשוך את כל הסכום בבת אחת לפני יוני, כדי להימנע מספיגת הקיצוץ.

אבי ניסנקורן, צילום: יובל חן אבי ניסנקורן | צילום: יובל חן אבי ניסנקורן, צילום: יובל חן

לדברי ניסנקורן, הגירעון השנתי שנגרם כתוצאה מאי העלאת גיל הפרישה הוא 200 מיליון שקל. מכיוון שהקיצוץ ייכנס לתוקף רק ביוני, העלות ב־2019 תעמוד על 100 מיליון שקל, "סכום שאיתו נדע להתמודד. באשר ל־2020 והלאה, אפשר להגיע להסכמות רחבות ולמצוא פתרונות ארוכי טווח".

כמו כן, ניסנקורן טוען שעל מנת להעלות את גיל הפרישה לנשים יש להגיע להסכמות רחבות עם ארגוני הנשים וכן למצוא פתרונות עבור נשים שעובדות במקצועות שוחקים, וכאלו שנמצאות מחוץ למעגל העבודה.

ניסנקורן וכחול לבן אינם היחידים שטוענים שימנעו את הקיצוץ. גם שר האוצר הנוכחי משה כחלון אמר זאת בעבר. "קצבאות הפנסיה לא ייפגעו", צייץ כחלון בטוויטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אף אחד כאן לא מבין שהגמלאים הם הקורבנות של ארגוני הנשים??
אנשים כותבים פה דברים ואינם מבינים את הנושא. בגלל שהמדינה התחייבה להעלות את גיל הפרישה לנשים מ 62 ל 64 ומפחדת ליישם את החלטתה (להזכירכם - גיל הפרישה לגברים 67, ולנשים 62...ותוחלת החיים של הנשים גבוהה יותר !) נוצר מצב שהקרנות שבנו את החישוב שלהן לפי הבטחות הממשלה שנשים תפרושנה בגיל 64, הקרנות נאלצות עתה לממן את השנתיים האלו מכספי העמיתים ומכאן נובע הגרעון. העיקר שהנשים מדברות על שוויון מגדרי...
מאיר  |  07.04.19
לכל התגובות