אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AM:PM: "קומונסנס העבירה לרמי לוי מרלו"ג שבנתה עבורנו" צילום: יח"צ

בלעדי

AM:PM: "קומונסנס העבירה לרמי לוי מרלו"ג שבנתה עבורנו"

דור אלון, בעלת הרשת, תובעת מהחברה 8 מיליון שקל; לטענתה, בתחילה קומונסנס הכחישה, אבל אז אמר המנכ"ל שהמרכז הלוגיסטי "הובטח לקמעונאי מתחרה"; קומונסנס: "ההסכם פקע"

07.04.2019, 08:20 | ליטל דוברוביצקי

דור אלון, בעלת AM:PM, תובעת 8 מיליון שקל מקומונסנס רובוטיקס, המקימה מרכזים לוגיסטיים רובוטיים לייעול משלוח סחורות. בתביעה נטען ל"התנהלות שערורייתית של קומונסנס רובוטיקס", ו"הפרה בוטה של התחייבויותיה כלפי דור אלון".

קראו עוד בכלכליסט

סניף AM:PM. רצתה להיות "הראשונה עם מרלו"ג רובוטי", צילום: יח"צ סניף AM:PM. רצתה להיות "הראשונה עם מרלו"ג רובוטי" | צילום: יח"צ סניף AM:PM. רצתה להיות "הראשונה עם מרלו"ג רובוטי", צילום: יח"צ

על פי דור אלון, באמצעות עו"ד אילן סופר, החברות התקשרו במסמך מחייב לגבי הקמת מרלו"ג רובוטי חדשני במגדל שלום בתל־אביב. "מטרתו", נכתב בתביעה, "לייעל את השירות של רשת המרכולים ללקוחותיה באזור תל־אביב, כך שהמזמינים באתר או באפליקציה יוכלו לקבל את המוצרים תוך כשעתיים". נכתב כי, "להפעלתו במועד שסוכם (קיץ 2019) יש משמעויות עסקיות ומיצוביות", וכי קומונסנס ידעה שבכוונת AM:PM להיות רשת המרכולים הראשונה בישראל העושה שימוש במרלו"ג רובוטי.

דור אלון, נטען, השקיעה רבות בהיערכות, אך בפברואר נדהמה לראות ידיעה לפיה הנתבעת מקימה מרכז לוגיסטי לרמי לוי, שיאיץ מאוד את המשלוחים. דור אלון ניסתה לברר עם קומונסנס אם היא אכן התקשרה עם קמעונאי מתחרה בקשר למרלו"ג, אך בכירי הנתבעת, נטען, הטעו אותה וטענו כי, "העיתון 'עשה אחד ועוד אחד לא נכון'". ואולם, בהמשך, נטען, "נקבעה ישיבה עם מנכ"ל דור אלון עמית זאב, מנהל AM:PM אריק כהן, מנכ"ל קומונסנס אלרם גורן ועוד, ובה ציין גורן לתדהמת הנוכחים כי המרלו"ג כלל אינו מיועד לדור אלון, הובטח ל'קמעונאי מתחרה' ואף בוצעו לצורך זה התאמות - בדיוק כפי שפורסם". 

דור אלון מבקשת להורות לקומונסנס לעמוד בהתחייבויות כלפיה ולהעמיד לרשותה את המרלו"ג, או לחייבה בתשלום פיצוי. לתביעה צורף מכתב תגובה של קומונסנס, באמצעות עו"ד אלי בורשטין ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות', שבו היא דוחה את הטענות וטוענת: "מסמך העקרונות עליו חתמו הצדדים פקע, ההסכם לא נכנס לתוקף ולקומונסנס אין כל התחייבות כלפי דור אלון. נציגי דור אלון אישרו בזמן אמת כי שורה של עיכובים מצידה מנעו ממנה להתקדם במיזם וגרמו לה לא לעמוד בלוחות הזמנים עליהם דובר. לאחר שפקע ההסכם, קומונסנס הייתה רשאית לנהל מו"מ עם כל מי שתחפוץ בעניין המרלו"ג". שופטת המחוזי בתל־אביב, צילה צפת, לא מצאה לנכון להוציא צו מניעה זמני בטרם תשובת קומונסנס, אך ציינה כי אם "מתקיימים הליכי מו"מ עם אחרים, עליהם ליידע את אותם צדדי ג' אודות הבקשה התלויה ועומדת". טרם הוגש כתב הגנה.

מבא־כוח קומונסנס לא התקבלה תגובה עד סגירת הגיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות