אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: מנהלי פייסבוק לא יטפלו בתוכן פוגעני? ישאו אישית בתוצאות

בריטניה: מנהלי פייסבוק לא יטפלו בתוכן פוגעני? ישאו אישית בתוצאות

הצעת חוק חדשה שמקדמת הממשלה הבריטית מבקשת להטיל אחריות על בכירים בחברות אינטרנט שלא עשו די לצמצום הפצת תוכן מזיק. כמו כן, תכלול ההצעה מסים חדשים ורגולציות קפדניות יותר, והחברות יחויבו לפרסם דו"ח שקיפות שנתי שיראה את מהלכיהן

07.04.2019, 09:03 | עומר כביר

בכירי חברות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר יהיו אחראים אישית לתוכן מזיק שמופץ בפלטפורמות שלהם – כך קובעת הצעת חוק חדשה שמגבשת בימים אלו ממשלת בריטניה. ההצעה נחשפה בשבוע שעבר בגארדיאן, ותפורסם רשמית מחר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, הצעת החוק מבקשת לקבוע חובת אחריות חדשה לחברות המדיה החברתית, שתפוקח על ידי רגולטור עצמאי שימומן באמצעות מס שיוטל על החברות. הרגולטור יוכל לגבות קנסות משמעותיים על חברות שיפרו את חובת האחריות ולהטיל אחריות אישית על מנהלים בכירים בהן.

אחריות אישית תוטל על המנהלים. פייסבוק אחריות אישית תוטל על המנהלים. פייסבוק אחריות אישית תוטל על המנהלים. פייסבוק

הצעת החוק גובשה על רקע הטבח בכנסיית כרייסטצ'ירץ' בניו זילנד, ששודר בחלקו בפייסבוק לייב על ידי הרוצח, והתאבדות של נערה בריטית בשם מולי ראסל, שלדברי הוריה התאבדה בין השאר בגלל תכנים שנחשפה אליהם במדיה החברתית.

בנוסף, הצעת החוק תאפשר לממשלה להכווין את פעילות הרגולטור בנושאים כמו פעילות טרור או ניצול מיני של ילדים; תחייב את החברות לפרסם "דו"ח שקיפות" שנתי שיחשוף את תפוצת התוכן המזיק בפלטפורמות שלהן ואת פעילותן נגדו; ותיצור שיתוף פעולה בין המשטרה לגופי אכיפת חוק אחרים בנושאים כמו הסתה לאלימות או מכירות כלי נשק לא חוקיים.

"בפשטות, חברות הטכנולוגיה לא עשו מספיק על מנת להגן על המשתמשים שלהן ולעצור את הופעת התוכן המזעזע הזה מלכתחילה", אמר שר הפנים, סאג'יד ג'אוויד, בהודעה לעיתונות. "ההצעה החדשה שלנו תגן על אזרחי הממלכה המאוחדת ותוודא שחברות טכנולוגיה לא יכולות להתעלם מהאחריות שלהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
נניח שיש פורום בשפה הבנגלית באנגליה
פייסבוק יצטרך לקרוא בלייב את הפורום הזה ויצנזר את מה שלא ראוי לתצוגה. עכשיו נניח שיהיו בפורום הזה ארבע שיחות באותו זמן בבנגלית. פייסבוק יצטרך למממן ארבעה תומכי בנגלית? אני לא מרחם על פייסבוק אבל לא נראה לי שהדרישה הזו אפשרית.
קיסר סין  |  07.04.19
2.
בריטים נפלו על השכל
וגם אוסטלרים עם החוק המקביל. הם רוצים לעשות צנזורה רוחבית על האינטרנט העולמי וזה הזוי. פייסבוק צריך לחסום אותם ביחד עם אוסטרלים ושישתמשו ב VPN כדי להתחבר. מה שכן, פייסבוק הולך לסבול ואם הייתי מחזיק במניה שלהם - הייתי מוכר. (אני לא מחזיק ולא מתכוון בימים הקרובים. גם לא SHORT). 2 הממשלות האלה בעקבות אותו אירוע טרור פתאום החליטו שהם אמא והאבא של כל אזרחי העולם ויש להם זכות לשלוט במידע שאנשים מבוגרים מסביב לעולם צורכים באינטרנט. אני לא בעד טרור. אבל אני לא רואה שום סיבה לבהלה והיסטריה מזה שסרטון תיעודי כלשהו מסתובב חופשי ברשת. טרוריסט שמתכוון לעשות אירוע טרור ינסה לעשות אותו בלי שום קשר לסרטון שראה או לא ראה. זה פאקינג סרטון, לא פצצה עם נצרה פתוחה. בן אדם שמספיק רגיש כדי להתאבד בגלל תכנים באינטרנט צריך לפנות לפסיכולוג כדי לטפל בבעיות אישיות שלו ולא לשכתב את כלל האינטרנט העולמי מחדש שיתאים לטעמו האישי.
הגולש החופשי  |  07.04.19