אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטומי קיבלה הצעה למכירת אחזקותיה בטים אינטרנט ב-36 מיליון דולר צילום: יניב רחימי

מטומי קיבלה הצעה למכירת אחזקותיה בטים אינטרנט ב-36 מיליון דולר

ריינמייקר הציעה לרכוש מחברת הפרסום הדיגיטלי את אחזקותיה (90%) בטים אינטרנט, וצירפה מכתב כוונות של קרן גרמנית פרטית שתצטרף לעסקה; התמורה תשמש לפירעון החוב של מטומי כלפי מחזיקי האג"ח שלה

07.04.2019, 15:28 | יניב רחימי

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי קיבלה הצעה למכור את אחזקותיה (90%) בחברת טים אינטרנט (Team Internet) לחברת ריינמייקר (Rainmaker) שמחזיקה ב-10% מהחברה הבת בתמורה לתשלום במזומן של 36 מיליון דולר. ריינמייקר צרפה להצעה מכתב כוונות שנתמך בקרן גרמנית פרטית שתצטרף לעסקת הרכישה. הקרן אישרה שהשווי בעסקה וכן המבנה שלה נקבעו בתיאום אתה.

קראו עוד בכלכליסט


התמורה בעסקה שכאמור מסתכמת ב-36 מיליון דולר תשמש בראש ובראשונה לצורך פירעון מלא של החוב של מטומי כלפי מחזיקי אגרות החוב שלה שעומד על 102.5 מיליון שקל.
       

סמי תותח, יו"ר מטומי סמי תותח, יו"ר מטומי סמי תותח, יו"ר מטומי   

השלמת העסקה כפופה לשלושה תנאים. ראשית, הרוכשים מבקשים לקבל את האישור של מטומי ושל מחזיקי אגרות החוב שלה לא יאוחר מיום 11 באפריל. שנית, ההצעה מותנית בביצוע בדיקת נאותות לשביעות רצונן של הרוכשות. משך הזמן שנקבע לבדיקת הנאותות הוא חודש, עם אפשרות להארכת התקופה בחודש נוסף. התנאי השלישי הוא קבלת אישור של ההגבלים העסקיים.

בעקבות הדיווח על ההצעה שהתקבלה אגרות החוב של מטומי מזנקות במהלך המסחר היום (א') ב-25% והן נסחרות בתשואה של 13.6%.

מחר (ב') תתקיים אסיפת מחזיקי אגרות חוב של מטומי שעל סדר יומה דיווח ועדכון מנציגי החברה ביחס למזכר ההבנות עם ריינמייקר. את מחזיקי אגרות החוב של מטומי מייצגים אדוארד קלר שנבחר לכהן בנציגות של מחזיקי האג"ח ועורכי הדין שמייצגים את המחזיקים הם אופיר נאור ועדי פיגל.

עורכי הדין שמייצגים את מחזיקי אגרות החוב של מטומי, עדי פיגל ואופיר נאור, מסרו בשיחה עם "כלכליסט": "אנחנו מברכים על ההצעה שלפי המסמך שהוגש לנו יש בה כדי לפרוע את כל החוב למחזיקי האג"ל. זאת הצעה ראויה ואנחנו מקדמים אותה".

מטומי מצויה בעיצומו של הסדר חוב שנגרם, בין היתר, לנוכח ההתחייבות של החברה לרכוש את אחזקות המיעוט של ריינמייקר בטים אינטרנט (10%) בתמורה ל-18 מיליון דולר. אלא שלנוכח מצבה הנוכחי של מטומי היא הופכת מרוכשת למוכרת. בעסקה שעומדת כרגע על הפרק השווי של החברה הבת, טים אינטרנט, עומד על 40 מיליון דולר, והוא נמוך משמעותית מזה שמטומי שילמה כדי להגיע לאחזקה של 90%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות