אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכשלה הצעת הרכש של מרכוס וובר בארנה גרופ צילום: אלון רון

נכשלה הצעת הרכש של מרכוס וובר בארנה גרופ

וובר, המחזיק ב-62% ממניות החברה, הגיש הצעה לרכישת 21.7% מהמניות בפרמיה של 20% על מחיר השוק - רק בעלי 2.2% מהמניות נענו להצעה

08.04.2019, 09:38 | מיקי גרינפלד

נכשלה הצעת הרכש של מרכוס וובר בארנה גרופ - והיא תמשיך לפחות בשלב זה לתפקד כחברה ציבורית שימיה המפוארים הרחק מאחור, עד כמעט נשכחים.

קראו עוד בכלכליסט

וובר, בעל השליטה בארנה (62%), הגיש הצעה לרכישת 21.7% ממניות הציבור בחברה, 308,956,850 מניות בסך הכול, במחיר של 2.76 אגורות למניה - המחיר שיקף פרמיה של 20% על מחיר השוק בעת הפרסום, 17 במרץ.

במקרה של היענות מלאה, סכום התמורה הכולל בהצעה היה עומד על 8.5 מיליון שקל. ואולם, ההיענות היתה רחוקה ממלאה - בפועל נענו להצעה של וובר בעלים של 31,596,727 מניות בלבד, 2.22% ממניות החברה, ובהתאם, התנאי לביצוע מכירה כפויה לא התקיים. ההצעה של וובר הוגשה בהסכמת אברהם ננישקווילי, בעל המניות השני בגודלו בארנה גרופ, עם החזקה של 16.5%, שמניותיו לא נכללו בהצעה.

ימי השיא וההידרדרות

בשיאה נסחרה ארנה גרופ בפברואר 2011 בשווי של מיליארד שקל, אז היא נקראה מנופים פיננסיים ונשלטה בידי וובר, נניקשוילי וג'קי בן זקן. באמצעות הצעת הרכש, אם תתקבל, וובר ימחק למעשה השקעה של קרוב למיליארד שקל, כשאת ההשקעה הראשונה שלו – 25 מיליון דולר – ביצע ב־2008 כהלוואה. בהמשך העמיד הלוואות והשקעות נוספות של יותר מ־900 מיליון שקל בחברה. תחת וובר הפכה ארנה לכשלון עסקי מהדהד בתחום הגז והנפט בקידוח שמן אליו נכנסה והסתיים במפח נפש.

גם בתחום הנדל"ן לא רוותה החברה נחת, כשרכישת קניון ארנה בהרצליה הסתיימה בהפסד גדול, והיא לא הצליחה להחזיר גם את השקעה בקניונים באשדוד ובנהריה. וובר הציע בסוף 2016 לרכוש את שני הנכסים העיקריים של ארנה, הסטאר סנטר באשדוד וקניון ארנה בנהריה, תמורת 790 מיליון שקל, אבל אז נכנסו לתמונה חברות נוספות שהעמידו הצעות מתחרות שלא יצאו אל הפועל, אבל הצליחו להכשיל את עסקת בעלי העניין שלו.

מרכוס וובר, צילום: אלון רון מרכוס וובר | צילום: אלון רון מרכוס וובר, צילום: אלון רון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות