אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשפה תרבות של הטרדה מינית במיקרוסופט צילום: שאטרסטוק

נחשפה תרבות של הטרדה מינית במיקרוסופט

מייל שמסתובב בין עובדות ענקית התוכנה מאז ה-20 במרץ כבר צבר 90 עמודים ובהם סיפורים על נשים שנדרשו לשרת גברים, מקרי הטרדה שלא טופלו, ומנהלים בכירים שהתעלמו מגילויי הטרדה מול עיניהם. מיקרוסופט: הטענות בבדיקה

08.04.2019, 09:46 | עומר כביר
עובדות מיקרוסופט חולקות בשבועות האחרונים סיפורים אישיים על הטרדות מיניות ואפלייה בחברה במייל שרשרת שמשתרע כבר על פני 90 עמודים - כך לפי דיווח של Quartz.

קראו עוד בכלכליסט

התכתובת הארוכה יצאה לדרך ב-20 במרץ כשעובדת ביקשה מעמיתתה עצה על איך להתקדם במיקרוסופט, אחרי שש שנים באותה משרה. מאז, עשרות נשים משתפות את התסכולים שלהן על האפליה וההטרדות המיניות שהן סופגות בחברה, ומעלות האשמות כמו הערות סקסיסטיות בזמן נסיעות עבודה או בקשה לשבת בחיקו של עמית לעבודה.

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, צילום: בלומברג סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט | צילום: בלומברג סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, צילום: בלומברג

עובדת אחרת אמר שבפרויקט אחד הוטלו עליה רק משימות כמו הזמנת חדרי ישיבות, ניהול פרוטוקול או הזמנת אוכל, למרות שהיא מועסקת בתפקיד טכני. "התכתובות האלו הסירו את הגלד מעל פצע מזוהם", כתבה אחת העובדות. "הכעס הקולקטיבי והתסכול מוחשיים. קהל רחב מאזין עכשיו. ואתן יודעות מה? זה מתאים לי".

עוד עובדת סיפרה שבמהלך נסיעות עבודה עובד בחברה שותפה איים להרוג אותה עם לא תבצע מעשים מיניים. "התרעתי מיד בפני כוח אדם וההנהלה", היא כתבה. "המנהל שלי אמר לי שזה 'נשמע כמו פלרטוט' ושאני צריכה 'להתגבר על זה'. כוח אדם אמרו שאין ראיות, ושהאדם עובד בחברה שותפה ולא במיקרוסופט, אז אין מה שהם יכולים לעשות".

אחת העובדות סיפרה שכונתה Bitch יותר מפעם אחת, ושמדובר בהתנהגות שכיחה: "עשינו שולחן עגול של הנשים כשהייתי בצוות אקסבוקס וכולם, חוץ מאחת, כונו Bitch. קודם אנשים אמרו שזה רק משהו של אקסבוקס. אבל מדובר במשהו של מיקרוסופט, ומשהו נפוץ".

עובדת נוספת סיפרה שהתבקשה לשבת בחיקו של אדם פעמיים במהלך פגישה בכוח אדם ובנוכחות מנהלים בכירים. "שום דבר לא נעשה. אני הייתי היחידה שהתנגדה וציטטה את מדיניות מיקרוסופט. האדם אמר שהוא לא חייב להקשיב וחזר על הבקשה פעם שנייה. אף אחד לא אמר כלום", כתבה.

מנהלת משאבי האנוש במיקרוסופט, קתלין הוגאן, הגיבה לתכתובת ב-29 במרץ, ואמרה שעדכנה בנושא את ההנהלה הבכירה של החברה, שתבדוק את הטענות. "אנחנו מזועזעים ועצובים לשמוע על חוויות אלו", הוסיפה. "זה מאוד כואב לשמוע את הסיפורים האלו. אנחנו חייבים להשתפר. אני רוצה להציע לכל מי שסבלה מחוויות מזיקות שכאלו, כולל אלו שמרגישות שההנהלה או משאבי אנוש התעלמו מהן, לכתוב לי ישירות. אני אישית אבדוק את המצב".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות