אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרלוס גוהן הודח רשמית וסופית מדירקטוריון ניסאן צילום: שאטרסטוק

קרלוס גוהן הודח רשמית וסופית מדירקטוריון ניסאן

ההחלטה על ההדחה התקבלה בפגישה מיוחדת וארוכה של בעלי המניות - שהחליטו במקביל על החלפתו ביו"ר החדש של חברת רנו, ז'אן-דומיניק סנאר

08.04.2019, 12:24 | שירות כלכליסט
בעלי המניות של ניסאן מוטורס הצביעו בעד הדחתו מהדירקטוריון של היו"ר לשעבר קרלוס גוהן (Carlos Ghosn). ההחלטה התקבלה בפגישה מיוחדת של בעלי המניות שארכה שלוש שעות, ובכך נותק הקשר האחרון של גוהן ליצרנית הרכב היפנית אותה חילץ מסף פשיטת רגל לפני כשני עשורים.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי המניות הצביעו גם בעד החלפתו של גוהן ביו"ר החדש של רנו, ז'אן-דומיניק סנאר (Jean-Dominique Senard), וכן הדיחו את הדירקטור גרג קלי (Greg Kelly), שמואשם ביחד עם גוהן בדיווח שגוי של שכרו.

גוהן, שממשיך להכחיש את ההאשמות נגדו, נעצר מחדש ביום חמישי, לאחר שנחשד שהעביר כספים מניסאן למפיץ בעומאן לצרכיו האישיים. המעצר הגיע תקופה קצרה לאחר ששוחרר בערבות של כמעט 9 מיליון דולר. גוהן נעצר במקור בנובמבר והואשם בהצהרה כוזבת של שכרו לצרכי העלמת מס בדו"חות הפיננסיים של ניסאן. כמו כן, הוא הואשם בהעברת כספי החברה לעסק של מכר סעודי שסייע לו להיחלץ מבעיה פיננסית.

קרלוס גוהן, צילום: שאטרסטוק קרלוס גוהן | צילום: שאטרסטוק קרלוס גוהן, צילום: שאטרסטוק

גוהן מנגד טוען כי ניהל דיונים היפותטיים בחברה בנוגע לשכר שלו, ומכיוון שהשכר לא היה קבוע לא היה צורך לדווח עליו. בנוגע לקשר עם הגורם הסעודי, טען כי ניסאן שילמה לו עבור "שירותים קריטיים שהטיבו משמעותית עם החברה".

בפגישת בעלי המניות הופנו טענות גם כלפי מנכ"ל החברה הירוטו סאיקאווה, שלא לוקח מספיק אחריות על המצב. על כך השיב: "מעולם לא טענתי שאין לנו אחריות. הבעיה נבנתה לאורך 20 שנה, אז אי אפשר לתקן אותה בין לילה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות