אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערב הבחירות: משרד הכלכלה ערך כנס לעובדים בהשתתפות השר - שגם נאם צילום: עמית שעל

ערב הבחירות: משרד הכלכלה ערך כנס לעובדים בהשתתפות השר - שגם נאם

עלות הכנס, בו לקחו חלק 400 עובדי המשרד, נאמדת ב-200 אלף שקל; לשכת השר אלי כהן: דיבר על עבודת המשרד, לא עסק בנושאים פוליטיים; סמנכ"ל משאבי אנוש במשרד: "הנחינו את השר שאין לבצע תעמולת בחירות"

08.04.2019, 13:42 | צבי זרחיה

יממה בלבד לפני הבחירות: משרד הכלכלה קיים היום (ב') כנס ל-400 עובדיו לציון יום השיוויון המגדרי, בו השתתף שר הכלכלה אלי כהן. עלות הכנס נאמדת ב-200 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

שר הכלכלה, אלי כהן, צילום: יאיר שגיא שר הכלכלה, אלי כהן | צילום: יאיר שגיא שר הכלכלה, אלי כהן, צילום: יאיר שגיא

השר כהן בירך את העובדים בנאום שארך כ-20 דקות, החמיא לחלק מיחידות המשרד וציין את הישגיו. בקרב עובדים נשמעה תרעומת על כך שכנס בהשתתפות השר נערך יממה לפני הבחירות; לדבריהם, בהחלט ניתן היה לקיים אירוע שכזה לאחר הבחירות ועד לחג הפסח שיחול בסוף השבוע הבא.

בלשכת שר הכלכלה הסבירו כי השר דיבר על עבודת המשרד וכלל לא עסק בנושאים פוליטיים, וכי לא היה מעורב בארגון הכנס. במשרד הכלכלה אמרו כי אישור לעריכת הכנס בהשתתפות השר יום לפני הבחירות ניתן על ידי היעוץ המשפטי של המשרד.

"ההישגים של המשרד הם לא הישגים של השר"

רועי פישר, סמנכ"ל משאבי אנוש במשרד, הסביר בשיחה עם "כלכליסט" כי "מדובר בכנס שעורכים כל שנה ביוזמה שלי, המציין את יום השיוויון המגדרי יחד עם הרמת כוסית לחג. גם בשנה שעברה עשינו כנס דומה בתקופה הזו".

פישר הדגיש כי "הנחינו את השר, כולל בכתב, שאין לבצע תעמולת בחירות, וחידדנו זאת מול הצוות שלו. בכנס היום לא נעשתה כל תעמולת בחירות. השר בירך את העובדים והעלה על נס את פועלם, זה מה שהוא עושה בכל פעם שהוא מברך. לטעמי זה היה בסדר גמור. צריך לזכור שהשר ממשיך לעבוד עד למינוי שר חדש בממשלה הבאה, וההישגים של המשרד הם לא הישגים שלו. ישיבות העבודה עם השר נמשכות בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה".

לגבי מועד עריכת הכנס אמר פישר כי "התאריך נקבע מראש, לפני סוף דצמבר (המועד שבו הוקדמו הבחירות, צ"ז) ל-9 באפריל 2019. ואולם, בעקבות הקדמת הבחירות, שינינו מועד ל-8 באפריל". עם זאת, בעוד שבמשרד טענו כי זימון הכנס בתוכנית העבודה של המשרד נעשה לפני כמה חודשים, העובדים קיבלו הודעה על הכנס בתאריך 13.3.19, עם בקשה לאשר השתתפות עד ה-27.3.19.

"קיבלנו את כל האישורים הדרושים לקיום הכנס, לא חשבתי שצריך לבטל אירוע לטובת העובדים שבו אנו מחלקים תעודות הצטיינות", הסביר פישר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות