אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הפארמה של בנק RMG תשקיע 64 מיליון דולר במיזמי חממת FutuRx צילום: שאטרסטוק

קרן הפארמה של בנק RMG תשקיע 64 מיליון דולר במיזמי חממת FutuRx

החממה, שהוקמה בידי הבנק בשיתוף ג'ונסון אנד ג'ונסון, טקדה ואורבימד, מתמקדת במיזמי ביו-פארמה; הקרן גייסה 30 מיליון דולר לפני כשנתיים והחלה להשקיע במיזמי החממה, ועתה תבצע השקעות נוספות. בין השאר, הובילה השקעה בחברת ביומיקס

08.04.2019, 14:44 | מאיר אורבך

קרן הפארמה של בנק ההשקעות RM GLOBAL, שנקראת RMGP Biopharma Investment Fund הודיעה על סגירת קרן בהיקף של 64 מיליון דולר להשקעות המשך בתחום התרופות בחברות חממת הביו-פארמה FutuRx. בנק RMG פועל בישראל בשיתוף עם קרן אורבימד וחברות התרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון וטקדה, שהקימו ומחזיקות בחממה בשיתוף הרשות לחדשנות.

קראו עוד בכלכליסט

בסבב הגיוס השתתפו משקיעים מאירופה, ארצות הברית, ישראל ומשקיעים מקוריאה שהיו העיקריים בסבב הראשון שלה. כל המשקיעים בסבב הנוכחי הם בעלי התמחות ומיקוד בתחומי מדעי החיים. הקרן הוקמה ומנוהלת על ידי השותפים הישראלים ירון ברסקי ואסף קרת, והשותפים האמריקאים ברוס רוברטס וטד מון.

כינרת סויצקי, מנכ"לית חממת FutuRx, צילום: יואב גלאי כינרת סויצקי, מנכ"לית חממת FutuRx | צילום: יואב גלאי כינרת סויצקי, מנכ"לית חממת FutuRx, צילום: יואב גלאי

הקרן החלה לבצע השקעות בחברות חממת FutuRx לפני כשנתיים - אז השלימה סבב גיוס ראשון של 30 מיליון דולר. החלק העיקרי של סבב הגיוס הראשון מיועד להשקעות בחלק מחברות הפורטפוליו של FutuRx עוד בתקופת החממה, כאשר היתרה יחד עם סבב הגיוס הנוכחי, שהביא את הקרן ל-64 מיליון דולר, מיועדים להשקעות המשך בחלק מהחברות המתקדמות שלה. הקרן, יחד עם השותפים המוגבלים שלה, תוכל להוביל ולהגדיל היקפי השקעה לחברות מתאימות ממקורות מימון נוספים בהתאם לשיקולים מקצועיים.

דוגמא להובלת גיוס רחב יחד עם המשקיעים המוגבלים של הקרן נעשתה על ידה בסבב הגיוס השני של חברת ביומיקס אשר הסתיים לפני מספר שבועות. עד היום השקיעה הקרן ביותר מעשר חברות של החממה בשלב הסיד ובחלק מהחברות גם בהשקעות המשך בסבבים מאוחרים.

ירון ברסקי, שותף מייסד ב-RMG מסר: "הצטרפותם של משקיעים אסטרטגיים מארה"ב אירופה וישראל למשקיעים הקיימים מקוריאה לאחר השנתיים הראשונות של פעילותנו מהווים הבעת אמון חשובה במודל של הייחודי של הקרן. אני מאמין כי הקרן, בהיקפה הנוכחי, מאפשרת תמיכה משמעותית בחברות בתעשיית מדעי החיים הישראלית ומהווה גורם חשוב לביסוסן של חברות מחממת FutuRx".

ד"ר כינרת סויצקי, מנכ"לית חממת FutuRx, מסרה כי הודות לניסיון המוצלח, החממה החליטה להגדיל את שיתוף הפעולה עם הקרן כבר בשלב האינקובציה. ושש החברות שנכנסו לחממה מספטמבר האחרון יוכלו לקבל מימון מוגדל. סויצקי הוסיפה כי עצם ההשקעה של גורמים בינלאומיים אסטרטגיים מארה"ב, אירופה קוריאה וישראל ב-RMGP Biopharma מהווה הכרה חשובה באיכות החברות של החממה כחברות המפתחות טכנולוגיות פורצות דרך בתחומי הרפואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות