אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת המפתחים: הושק הדפדפן של מיקרוסופט שנשען על פלטפורמת כרום צילום: microsoft edge insider

לידיעת המפתחים: הושק הדפדפן של מיקרוסופט שנשען על פלטפורמת כרום

מדובר בגרסת DEV ראשונית, ובהמשך תגיע לרשת גם גרסת בטא ציבורית לשימוש הגולשים. המעבר לפלטפורמה המתחרה יאפשר למיקרוסופט לייעל את הדפדפן שלה, ולהבטיח גלישה פרטיות יותר - בה לא מועברת היסטוריית השימוש לגוגל

09.04.2019, 15:07 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט השיקה את גרסאות המפתחים הראשונות של דפדפן מבוסס כרומיום - פלטפורמת התוכנה שמניעה את כרום מבית גוגל. בהמשך תוצג גם גרסת בטא ציבורית לשימוש נרחב יותר.

קראו עוד בכלכליסט

המעבר לכרומיום צפוי לחסוך למיקרוסופט לא מעט משאבים ויהפוך את אדג' לאפליקציה שתוכל להיות יותר פופולרית בקרב משתמשי ווינדוס. דפדפן אדג' המקורי לא עורר עניין ואחוזי השימוש בו נותרו מזעריים; רוב משתמשי ווינדוס פשוט השתמשו בו כדי להוריד את כרום.

בגדי אדג בגדי אדג' החדשים | צילום: microsoft edge insider בגדי אדג

הדפדפן החדש עדיין לא רשמי ולא ברור אם יחליף את גרסת האדג' הקיימת או יופץ במקביל. עם זאת המעבר לכרומיום יוסיף תאימות ויעלה את רף הביצועים של אדג'. בעיות התאימות של אדג' כמו גם הממשק המינימליסטי מדי לא הצליחו לספק את הדרישות של הקהל הרחב. המעבר לכרומיום ייתן למיקרוסופט יתרון בודד בדמות היכולת לטעון שהמידע של הגולשים לא מועבר לגוגל. עם זאת, גם מיקרוסופט עצמה שומרת מידע לשימושים שונים, גם אם לא למטרת מיקוד פרסום. בפועל, הדפדפן הפופולרי היחיד שלא עוקב אחר הגולשים הוא פיירפוקס מבית קרן מוזילה.

מי שרוצה להתנסות בגרסת המפתחים המוקדמת יכול להורידה ברשת - אך חשוב לקחת בחשבון שמדובר בגרסה בוסרית, בה תכונות בסיסיות כהזרמת מדיה, כניסה לשירותים מקוונים מסוימים ובדיקת איות אינן זמינות. אנו ממליצים לסקרנים להמתין בסבלנות ולהתנסות בגרסת הבטא הפתוחה, או בגרסה הסופית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות