אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת סין: ההשקעה בתשתיות עירוניות במדינה תגדל צילום: בלומברג

ממשלת סין: ההשקעה בתשתיות עירוניות במדינה תגדל

סין תבטל מגבלות מימי הקיסרות המונעות מאזרחים לעבור לערים קטנות יותר במונחים סיניים - כדי להזרים אליהן 100 מיליון תושבים בניסיון לאושש את הצמיחה הכלכלית

10.04.2019, 07:50 | שירות כלכליסט
בניסיון לאושש את הצמיחה הכלכלית, סין תגביר את ההשקעה בתשתיות עירוניות ותבטל איסורים המונעים מאזרחים לעבור לערים הקטנות יותר במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

נציבות הפיתוח הלאומית דיווחה השבוע, כי בכוונתה להגדיל את היקף האורבניזציה ב־1% לפחות עד סוף 2019. המהלכים הללו ננקטים במסגרת תוכנית השואפת להכניס 100 מיליון אנשים לערים במהלך חמש השנים עד 2020. נכון ל־2018, 59.6% מאוכלוסיית סין התגוררה באזורים עירוניים.

נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג | צילום: רויטרס נשיא סין שי ג

על פי הודעת הנציבות, בייג'ינג תנחה את הבנקים הממשלתיים להגדיל את היקפי האשראי על מנת לסייע במימון פרויקטי מפתח בערים. כמו כן, בכוונת הנציבות לבטל איסורים החלים על חלוקת אישורי מגורים למהגרי עבודה ובוגרי אוניברסיטאות המבקשים לעבור לערים שאוכלוסייתן מונה 3-1 מיליון תושבים. עבור ערים גדולות יותר, בנות 5-3 מיליון תושבים, המגבלות רק ירוככו.

האישורים, הידועים כ"חוקואו" (רישום בתי אב), קיימים עוד מימי השלטון הקיסרי ומטרתם לפקח על ההגירה הפנימית. ללא אישור, תושב של עיר אינו זכאי לקבל שירותים ציבוריים, כמו חינוך ובריאות, ונדחק לשולי החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות