אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו סחף את הדרום, ת"א וחיפה עם גנץ: כך הצביעו בשכונה שלכם צילום: EPA

בחירות 2019

נתניהו סחף את הדרום, ת"א וחיפה עם גנץ: כך הצביעו בשכונה שלכם

בדרך להרכבת ממשלתו החמישית שמר בנימין נתניהו על מעוזי הליכוד, וניצח בפער גדול בערי הדרום למרות המתיחות הביטחונית. גנץ וכחול לבן ניצחו בתל אביב ובחיפה. מפלגת העבודה ראשונה ביישוב אחד בלבד

10.04.2019, 07:14 | ynet

בנימין נתניהו ניצח הלילה בפער גדול בערי הדרום ובמעוזי הליכוד, בדרך להרכבת הממשלה החמישית בראשותו. בני גנץ וכחול לבן הגיעו למקום הראשון בתל אביב ובחיפה, אך מספירת יותר מ-98% מהקולות עולה כי לא הצליחו לחולל מהפך ביישובים הגדולים שמזוהים עם נתניהו והימין.

בירושלים ניצח הליכוד עם 24% מהקולות. כחול לבן קיבלה בבירה 12% בלבד. יהדות התורה וש"ס קיבלו בירושלים 23 ו-14 אחוזים בהתאמה. איחוד מפלגות הימין קיבלו בירושלים 6.7% מהקולות, הימין החדש 4.4% ומרצ 3.3%.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני גנץ, צילום: EPA, רויטרס ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני גנץ | צילום: EPA, רויטרס ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני גנץ, צילום: EPA, רויטרס

למרות המתיחות בדרום ניצח נתניהו בפער גדול בשדרות ובאשקלון. בשדרות קיבל הליכוד 44%. ליברמן וישראל ביתנו ואיחוד מפלגות הימין קיבלו 10%. מפלגת כחול לבן קיבלה בשדרות רק 9.2%. ש"ס עם 7.4%, זהות של משה פייגלין עם 4.4% וכולנו עם 4.2%.

 

הליכוד ניצח בבאר שבע עם 43% מהקולות. כחול לבן הגיעה למקום השני בבאר שבע עם 17%. ישראל ביתנו קיבלה 9.5%, ש"ס 6% והימין החדש עם 4.5%. זהות קיבלה 4.3% וכולנו 3.9%. גם אשדוד עם הליכוד. נתניהו קיבל 34% לעומת 16% בלבד לכחול לבן.

 

בתל אביב ובחיפה, שבבחירות הקודמות בחרו במחנה הציוני, הגיעה כחול לבן למקום הראשון. כחול לבן קיבלה בתל אביב 46% מהקולות לעומת הליכוד עם 19%. מרצ קיבלה בתל אביב 9%. מפלגת העבודה של אבי גבאי רק 8.5%. זהות של משה פייגלין קיבלה 2% מהקולות בתל אביב.

 

בחיפה כחול לבן ניצחה עם 33% מהקולות. הליכוד הגיע למקום השני עם 24%. ישראל ביתנו בהמשך הרשימה עם 7.3%. בחיפה "האדומה" קיבלה מפלגת העבודה הפעם 5.7% בלבד. קיבוץ בארי בעוטף עזה, היישוב של חיים ילין, הוא היישוב היחיד בארץ שבו מפלגת העבודה ניצחה.

כחול לבן ניצחה ברחובות עם 30% מהקולות, לעומת הליכוד עם 28%. גם רעננה וגבעתיים בחרו בגנץ, שקיבל שם 43% ו-50% בהתאמה. במודיעין מכבים רעות ניצחה מפלגת כחול לבן עם 42%. נתניה וקריית אתא הלכו עם הליכוד. נתניהו קיבל בשתי הערים 37% ו-43% בהתאמה.

נתניהו הפסיד בקיסריה, גנץ בראש העין

 

ומה התוצאות ביישובים של מנהיגי המפלגות? נתניהו הובס בקיסריה, וקיבל שם 24% מהקולות. כחול לבן הגיעה ראשונה בקיסריה עם 52%. גם גנץ הפסיד ב"מגרש הביתי" שלו, ראש העין. הליכוד ניצח את כחול לבן בפער קטן, 35% מול 34%. ביישוב שבו גדל גנץ, כפר אחים, קיבלה כחול לבן 51% מהקולות לעומת 31% לליכוד.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות