אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל חקירת רשות ני"ע: יאיר פודים פורש מתפקידו כיו"ר קאנומד צילום: בועז אופנהיים

בצל חקירת רשות ני"ע: יאיר פודים פורש מתפקידו כיו"ר קאנומד

החברה דיווחה לבורסה על פרישתו של פודים, שעומד על חפותו המלאה, "מתוך תחושת האחריות ומחויבותו כלפי החברה"; פודים חשוד בעבירות מרמה לצד שני פעילים בשוק ההון, בתקופה שכיהנו בתפקידים שונים בפרוטאלוג'יקס

10.04.2019, 13:53 | צלי גרינברג

יאיר פודים פורש מתפקידו כיו"ר חברת הקנאביס הרפואי קאנומד: החברה מדווחת היום (ד') לבורסה, כי פודים נימק את החלטתו לפרוש בחקירת רשות ני"ע המתנהלת מולו, "מתוך תחושת האחריות ומחויבותו כלפי החברה", בעוד שהוא ממשיך לטעון לחפותו המלאה. קאנומד נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 42.4 מיליון שקל.   

קראו עוד בכלכליסט

לפני כחודש עצרה רשות ניירות ערך את פודים יחד עם פעילי שוק ההון דוד שחם ואסף סיני - השלושה חשודים בביצוע עבירות מרמה בעת שהיו בעלי תפקידים בחברת פרוטאולוג'יקס, שמה הקודם של קאנומד כחברה ציבורית שאליה התמזגה חברת הקנאביס קאנומד.

פודים נחקר במשרדי הרשות לניירות ערך בתל אביב בחשד לקבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, ועבירות דיווח בכוונה להטעות משקיע סביר. בית משפט השלום בעיר שחרר אותו למעצר בית, תוך הפקדת ערבות של 250 אלף שקל, והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ. 

 פודים כיהן כיו''ר דירקטוריון קאנומד משנת 2015, טרום מיזוגה עם פעילות הקנאביס ועת נקראה עדיין פרוטואולוג'יקס. החברה מציינת, כי במהלך שנת 2018 הוא הוביל הליך איתור פעילויות עסקיות לצורכי הכנסת תוכן כלכלי חדש אל תוך החברה, וכי במסגרת ההליך אותרה ונרכשה פעילות הקנאביס הרפואי בה עוסקת החברה כיום.

מחליפו בתפקיד יהיה סגנו בדירקטוריון החברה, גיא רוזן, המשמש כדירקטור ב-3 השנים האחרונות, במקביל להיותו נציג הקיבוצים וסגן יו"ר בתנובה. רוזן שימש בעברו משנה למנכ"ל חברת כלל תעשיות ויו"ר חברות ציבוריות ופרטיות, בהן מנועי בית שמש וישראייר - הוא עורך דין בהכשרתו, בעל תואר שני במנהל עסקים.

קנומד צפויה לעבור בקרוב לשליטה חדשה: רן בלינקיס, הבעלים של חברת הנדל"ן התל אביבית סיטי בוי (וממייסדי רשת הסופרמרקטים AM:PM, שנמכרה לדור אלון), סיכם על השקעה של 18 מיליון שקל בחברה לצד קבוצת משקיעים, תמורתם הוא עתיד לקבל 43.6% מהון המניות של החברה.

יאיר פודים , צילום: בועז אופנהיים יאיר פודים | צילום: בועז אופנהיים יאיר פודים , צילום: בועז אופנהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות