אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ״לית משאבי אנוש של חברת Checkmarx, מספרת להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה צילום: ינאי רובחה

מיתוג מעסיק

סמנכ״לית משאבי אנוש של חברת Checkmarx, מספרת להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

התחרות על עובדים מוכשרים בענף ההייטק גוברת. במסגרת סדרת הראיונות של ערוץ הייטקיסט עם מנהלים בארגונים, מצאנו כי עבור טאלנטים, הבחירה במקום העבודה הבא מבוססת על הרבה מעבר לתלוש השכר. ראיון 77 מתוך 100 בסדרה! ראיון 83 מתוך 100 בסדרה; והפעם, יעל בן טובים, סמנכ״לית משאבי אנוש בחברת Checkmarx!

15.05.2019, 15:59 | בשיתוף מערכת הייטקיסט
1. יעל, מה מאפיין אתכם כארגון ואילו ערכים חרטתם על דגלכם?

צ'קמרקס היא אחת השחקניות המובילות בשוק אבטחת מידע, חברה גלובלית ורב תרבותית שבדיוק חגגה בר מצווה לפני זמן קצר. כיום צ'קמרקס מונה כ-550 עובדים בעשרים מדינות ברחבי העולם וממשיכה להתרחב בקצב מואץ, עם כ-100 משרות פתוחות. אנחנו בצמיחה מתמדת בכל הערוצים – טכנולוגי, עסקי וארגוני. סביבת העבודה שלנו נעימה ופתוחה, מאפשרת לעובד להגשים עצמו ולממש את הפוטנציאל המקצועי שלו. ניתן לומר שאנחנו ארגון דינמי, אינטנסיבי, שלא נרתע מאתגרים טכנולוגיים ועסקיים. אנחנו גאים שיחד עם הגידול המהיר של החברה בשנים האחרונות, אנחנו מצליחים לשמר את תחושת ה"בית" והעשייה. יש לנו עובדים שהם שחקני נשמה וזה מדהים לראות ולחוות את זה. כששואלים אותי מה הופך את צ'קמרקס לחברה כל כך מיוחדת, המילה הראשונה שעולה לי זו אנשים, והמילה השנייה – הזדמנויות. אנחנו מאמינים שכל אחד בחברה יכול To Make His/Her Mark, ולכן אנחנו משקיעים בעובדים שלנו ונותנים להם את הכלים והפלטפורמה לצמוח ולהגשים את מלוא הפוטנציאל האישי שלהם.

2. אלו עובדים ״ירגישו בבית״ ויצליחו בארגון שלכם?

אנשים שמחפשים להשפיע, להיות חלק ממשהו גדול. אנשים עם מוסר עבודה גבוה שמתמקדים בעשייה. אנשים פרואקטיביים שמחפשים פתרונות למכשולים בדרך, שחוקרים וחושבים בגדול. עובדים שיודעים להתמודד עם שינויים בקצבים גבוהים, רואים את היתרונות ויודעים להתמודד עם האתגרים שבהתפתחות תמידית של הארגון. אנשים אמביציוזיים שמכוונים גבוה. אנשים שרוצים ללמוד ולהתפתח ולהיות מעורבים ומשמעותיים בחברה בצמיחה. שלא יחששו לקחת סיכונים ויעשו ככל האפשר על-מנת שיצליחו. אנשים שאתגר לא מרתיע אותם אלא גורם להם לחבק אותו בשתי ידיים, אנשים עם passion בעיניים שאוהבים את מה שהם עושים. וכמובן, אנשים שאוהבים להנות מהדרך, אנשים שרואים את מקום עבודתם גם כמקום שכיף להגיע אליו בבוקר. הקסם האמיתי מתרחש ביום יום שלנו בזכות הוייב שניתן להרגיש כבר כשנכנסים למשרדים שלנו, תחושה נעימה וחמימה של אנשים חברותיים ומשפחתיים.

3. כיצד אתם עוזרים לעובדים להצליח בארגון ולפתח את הקריירה שלהם?

כחברה שנמצאת בצמיחה וגדילה מתמדת יש כאן המון הזדמנויות קידום ופיתוח. יחד עם הגדילה המהירה, הצוותים גדלו מהר, נוצרו משרות ניהול חדשות, תפקידים חדשים, צרכים חדשים ועוד. חשובה לנו ההתפתחות המקצועית והבינאישית של העובדים שלנו ולכן המנהלים יושבים עם העובדים ומבררים איתם לאן הם מעוניינים להגיע, מה השאיפות שלהם ואיך החברה יכולה לעזור להם להגיע לשם. אנחנו מציעים קורסים מקצועיים לטובת שיפור מיומנויות בתפקיד הקיים בין אם זה שליחה לכנסים מקצועיים, הדרכות מקצועיות, הכשרות בנושאים רכים יותר כמו עמידה מול קהל, העברת פרזנטציות וכמובן הכשרות ניהוליות. אנו מאמינים שחלק גדול מההצלחה של העובד תלוי בו, אנו נותנים את הפלטפורמה ומה שהעובד יעשה עם זה, זה תלוי רק בו, זה שלו. הוא זה שעושה את התפקיד. "You make the role".

 

יעל בן טובים, סמנכ״לית משאבי אנוש של חברת Checkmarx , צילום: ינאי רובחה יעל בן טובים, סמנכ״לית משאבי אנוש של חברת Checkmarx | צילום: ינאי רובחה יעל בן טובים, סמנכ״לית משאבי אנוש של חברת Checkmarx , צילום: ינאי רובחה

4. אילו אירועים / פעילויות החברה מקיימת לטובת העובדים?

לאורך השנה אנו עורכים אירועים מכל הסוגים, בין אם זה מסיבות מושקעות, אירוע לילדים, הרמת כוסית בחגים ועוד. כל הרמת כוסית שלנו היא עם טוויסט מסויים ועם ערך מוסף – חידון, מצגת, שירים ועוד. חשוב לנו ליצור חוויות מיוחדות ולתת לעובד תשומת לב אישית שבאה לידי ביטוי בדברים הקטנים במהלך השנה. אנחנו חושבים הרבה איך ניתן לחדש, לגוון ולעשות משהו שונה כל שנה. לכן, פעם בשנה אנחנו עורכים קבוצת מיקוד מגוונת עם העובדים שלנו לשמוע מה היו רוצים לראות באותה שנה. המסיבות של צ'קמרקס ידועות כמסיבות הכי טובות, כל החברה מחכה לאירועים האלה, יש לנו אירוע עם בני זוג ואירוע רק לעובדי החברה. מבחינת צוותים ומחלקות אנחנו מקפידים שכל מחלקה / צוות ישקיעו בגיבוש פנימי על פי בחירתם. אחת לרבעון אנחנו מקיימים הרצאה מעשירה של מובילי המרצים בארץ או מארחים דמות מעוררת השראה. בנוסף, יש בחברה חוגים כגון פילאטיס ויוגה, יש לנו קבוצת כדורסל עם ליווי של מאמן מקצועי. אנחנו מציינים ימי הולדת ו- Work anniversary, יום הולדת לחברה, מייצרים חוויות ששוברות את השגרה היומיומית. ברמה המקצועית, אנחנו מקיימים offsite שונים למחלקות שונות, יש לנו האקתון טכנולוגי ועוד. כמו כן, אנחנו מנסים לחבר בין עובדים ממחלקות שונות ולכן יצרנו מפגש שקראנו לו: Datemarx, שבו עובדים שמעוניינים להכיר ולפגוש קולגות מצוותים שונים נפגשים בבית קפה מתחת למשרד על קפה ומאפה על חשבוננו. ולמוזיקאים שבינינו יש את להקת הבית – Cxband , שמורכבת מזמרים ונגנים שלנו והם מופיעים באירועים שונים במשרד (גם המנכ"ל שלנו הוא חבר בלהקה).

5. מה החזון שלכם בכל הקשור לאנשים שעובדים בחברה?

אחד ממקורות הגיוס הכי חזקים ויציבים שלנו הוא "חבר מביא חבר" וזה מדבר בעד עצמו. אנחנו מעודדים, ומעוניינים לראות את העובדים שלנו מתקדמים ומתפתחים בחברה, בין אם זה בתפקידי רוחב ותפקידים ניהוליים. אנחנו מאמינים בבניית סביבת עבודה שמאפשרת לכל עובד צמיחה אישית ומקצועית על פי צרכיו ויכולתו. זאת תוך כדי שיח פתוח ומתמשך בין העובדים והמנהלים, במסגרתו דנים באפשרויות הפיתוח הקיימות בחברה. העובדים שלנו הם הבסיס להצלחה שלנו כחברה. אנחנו מאמינים שהעובדים הם חלק אינטגרלי מבניית התרבות הארגונית ובניית מקום עבודה מצוין ולכן הטמענו ממש לאחרונה מערכת חדשה אשר בודקת את שביעות רצון העובדים ברמה השבועית. כמו בדיקת דופק ארגוני, לראות איפה אנחנו עומדים. מערכת זו גם משמשת כפלטפורמה למתן פידבקים לעובדים ולמנהלים בצורה אנונימית, וכך מאפשרת לעובדים לשתף את דעתם הכנה על נושאים שלעתים קשה יותר להביע בשיחה פנים מול פנים. זה מאפשר דיאלוג פתוח בין העובד למנהל.

6. כיצד נראה יום עבודה בארגון?

יום עבודה אצלנו מתחיל בקבלת חיוך מצוות האדמיניסטרציה המאיר שלנו בכניסה למשרד. ואחר כך ממשיך בקפה במטבח, הזדמנות מצויינת לפגוש את האנשים רגע לפני שצוללים ליום העבודה. יש תחושה מאד חזקה של עשייה והתרחשות, כל יום נראה לחלוטין שונה מהיום הקודם. רוב המחלקות בחברה מורכבות גם מצוותים ברחבי העולם וזה מורגש ביום יום, העבודה הגלובלית יוצרת הרבה עניין ולמידה עבור העובדים.

7. מה מאפיין את העובדים והמנהלים בארגון שלכם? אילו אנשים אתם מחפשים?

אנשים איכותיים, הן מבחינה אנושית והן מבחינה מקצועית. אנשים חיוביים, פרואקטיביים, שמעוניינים לשנות, להוביל ולהשפיע. אנשים שנעים להיות במחיצתם, שאוהבים ללמוד ולחלוק ידע ושיודעים לעבוד בצוות. אנשים שאוהבים את מה שהם עושים, שרואים את הברק בעיניים שלהם.

החברה בשלב הנוכחי מצד אחד, מחפשת אנשים ומנהלים מנוסים, מובילים בתחומם ומצד שני, מעניקה הזדמנויות לאנשים בתחילת הקריירה שרוצים להצטרף לחברה מובילה בשוק בתחומה. חברה שעתידה להמשיך לצמוח ולהתפתח בצורה משמעותית ב-2019 ובשנים הבאות. למנהלים בחברה חשוב הקשר הבינאישי, תקשורת פתוחה ובגובה העיניים עם הצוותים שלהם ומדיניות "דלת פתוחה" היא משהו שלא ניתן לפספס בחברה.

ואם כבר מדברים על זה, אנחנו מגייסים!

בואו להכיר אותנו לעומק ולהתעדכן במשרות הפתוחות שלנו באתר הקריירה שלנו בהייטקיסט.

הייטקיסט פלטפורמת מיתוג המעסיק החדשה והיוקרתית לענף ההייטק בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות