אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטיינמץ נדרש לשלם פיצוי של 1.3 מיליארד דולר לואלה הברזילאית צילום: סיון פרג'

שטיינמץ נדרש לשלם פיצוי של 1.3 מיליארד דולר לואלה הברזילאית

זאת במסגרת הליך בוררות בין הצדדים בנוגע לעסקת רכישת השליטה בחברת הכרייה BSG

10.04.2019, 15:07 | גולן חזני
קבוצת BSGR של בני שטיינמץ חויבה לשלם לתאגיד המחצבים הענק, ואלה (VALE) מברזיל, סכום עתק של 1.3 מיליארד דולר במסגרת הליך בוררות בין הצדדים המתנהל בלונדון, כך חושף עיתון הפייננשל טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

ואלה רכשה ב-2010 51% מהזכויות של BSG במספר מכרות בגינאה תמורת 2.5 מיליארד דולר, כאשר 500 מיליון דולר מתוכם הועברו לשטיינמץ בפועל. שנתיים לאחר הרכישה, עוד בטרם הושלמה, פרץ סכסוך בין שטיימנץ לבין גניאה ונשיאה החדש אלפה קונדה. שטיינמץ הואשם על ידי ועדה ממשלתית שהוקמה כי שילם מיליונים בשוחד כדי להשיג את הזכויות.

בעקבות כך גינאה שללה משטיינמץ ו-BSGR את הזכויות למכרה זוגוטה וחצי ממכרה מסימנדאו – שנחשב למאגר עפרות הברזל הלא מפותח הגדול בעולם. ובתוך כך החל במקביל הליך בררות מול החברה הברזילאית. יצויין כי בין שטיינמץ וגינאה הושגה בפברואר פשרה בה הוחלט לבטל את האישומים ההדדיים על שחיתות שהטיחו זה בזה.

 

דובר NYSCO, החברה האם של BSGR הגיב: "התהליך הוא סודי ונראה כי הפרסום הודלף באופן מכוון. BSGR מחוייבת לסודיות על תהליך הבוררות ולא תגיב על כך למעט הכחשה חד משמעית של כל טענה על פעילות שלא כדין בגינאה, כפי שעולה ומגובה בהודעת ממשלת גינאה עלך ההסכמה לסיים את המחלוקת בין הצדדים וביטול הטענות ההדדיות בפברואר השנה".

 

בני שטיינמץ, צילום: נעמי צורף בני שטיינמץ | צילום: נעמי צורף בני שטיינמץ, צילום: נעמי צורף

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות