אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את Jumbo, אפליקציה חמודה שתעשה לכם סדר בהגדרות הפרטיות צילום: Jumbo

הכירו את Jumbo, אפליקציה חמודה שתעשה לכם סדר בהגדרות הפרטיות

ביכולתה למחוק ציוצים ישנים בטוויטר, לצמצם את איסוף המידע בפייסבוק, למחוק הקלטות באמזון ולצמצם ניטור שימוש בגוגל; האפליקציה מוצעת בחינם וזמינה בשלב זה לאייפון, כשגרסת אנדרואיד תושק בקרוב

10.04.2019, 17:50 | רפאל קאהאן

הכירו את ג'מבו (Jumbo), אפליקציה חדשה במרכזה סייען שמסוגל לשלוט עבורכם בהגדרות הפרטיות של אתרים כפייסבוק, טוויטר, גוגל, שירותי אמזון ועוד. האפליקציה מבטלת במידה רבה את הצורך לנבור בתפריטים של החברות ולנטרל את רכיבי המעקב. האפליקציה חינמית והושקה ל-iOS, כשגרסת אנדרואיד צפויה להגיע בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

היזם פייר ואלאד יצר את האפליקציה מתוך דאגה למידע שלו, וחשש ממצב בו תוכן שהעלה בעבר יגיע לידיים לא רצויות בעתיד. היא מספקת פיד של כרטיסיות שכל אחת מהן מתחברת לשירות אחר. למשל, כרטיסיית טוויטר מאפשרת לנהל ולמחוק את הציוצים שלכם. אפשר למחוק ציוצים באופן גורף על פי זמנים - כך למשל תוכלו למחוק את כל הציוצים מהיום אחרון, השבוע או החודש האחרונים. ניתן למחוק את היסטוריית פקודות אלקסה שהרמקול של אמזון מקליט או את היסטוריית החיפושים בגוגל.

אפליקציית ג אפליקציית ג'מבו | צילום: Jumbo אפליקציית ג

אפשר גם להקשיח את הגדרות הפרטיות של פייסבוק על בסיס שלוש דרגות - חלשה, בינונית או חזקה. ג'מבו תוכל להגביל את הזיהוי הפנים שלכם בתמונות שמועלות לפייסבוק, לדאוג שהמידע שלכם יהיה זמין רק לכם או להגביל את סוג הפרסומות שתראו ברשת החברתית; למשל, מספר ההגדרות השונות שהאפליקציה מנהלת אוטומטית בפייסבוק עומד על כ-40.

לא כל שירות מאפשר לאפלקיציה חיצונית גישה ישירה לחשבון. בטוויטר אין בעיה, ה-API של השירות זמין לכך. אך בפייסבוק הגישה מאוד מוגבלת. המפתחים היו צריכים לפתח מנגנון שיחקה את המשתמשים מבחוץ ויקליק באופן ידני בממשק של פייסבוק. "אנחנו לא עושים שום דבר שהמשתמש לא יכול לבצע בעצמו", מסביר ומרגיע ואלאד.

ואלאד מקווה להוסיף עוד ועוד שירותים והגדרות לאפליקציה שלו. עד כה הצליח לגייס כ-3.5 מיליון דולר מסדרה של קרנות הון סיכון כדי לשפר את המוצר והפיתוח; ויש לאן לשפר - למשל, בשלב זה אין אפשרות להתחבר ליישומי ווינדוס 10 ולשפר את הפרטיות גם שם. בשלב הראשון האפליקציה מוצעת בחינם, אך בעתיד היזם מתכנן לגבות תשלום על חלק מהיכולות שיתאימו למשתמשים מתקדמים. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות