אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי הקפיץ פי 10 את עמלת הקצאת האשראי מבעלי חשבונות עסקיים קטנים

מזרחי הקפיץ פי 10 את עמלת הקצאת האשראי מבעלי חשבונות עסקיים קטנים

עד כה הוגדרו אותם עוסקים קטנים כבעלי חשבון פרטי שמשלם עמלת הקצאת אשראי נמוכה, לעומת חשבון שמוגדר כעסק קטן; בבנק החליטו לאחרונה לבצע מיפוי של זהות בעלי החשבונות - והקפיצו את העמלה בהתאם

10.04.2019, 16:17 | רחלי בינדמן

בבנק מזרחי טפחות התקבלה החלטה לעשות סדר בחשבונות העסקיים של הלקוחות, למול החשבונות הפרטיים. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה החליט הבנק לבצע בדיקה של מי מבין בעלי החשבונות המוגדרים כפרטיים (לקוח משק בית) איננו באמת כזה, אלא בעצם בעל עסק קטן כעצמאי.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל מזרחי טפחות, אלדד פרשר, צילום: עמית שעל מנכ"ל מזרחי טפחות, אלדד פרשר | צילום: עמית שעל מנכ"ל מזרחי טפחות, אלדד פרשר, צילום: עמית שעל

מתברר, כי לא מעט עצמאים לא שינו את ההגדרה של החשבון שלהם כחשבון עסקי (בעל מכולת, ספר, סנדלר וכן הלאה), וכך נהנו מתעריף מוזל להקצת אשראי. כל אדם בעל מסגרת אשראי בבנק (מסגרת המאפשרת לו להיכנס ל"מינוס" עד סכום מסויים, תוך תשלום ריבית מוגדרת מראש) משלם עמלה לבנק על עצם הקצאת המסגרת על ידו. בעלי חשבונות פרטיים (שכירים, משקי בית) משלמים עמלה של כ-15-20 שקל בחודש, בהתאם לתעריפון הבנק, בעוד שעסקים קטנים נדרשים לשלם עמלה של כ-2.45% בשנה מהיקף המסגרת. כך למשל, מי שמעוניין במסגרת של 50 אלף שקל אמור לשלם כ-1,000 שקל בשנה, או כ-250 שקל ברבעון.

לאחרונה קיבלו לא מעט עוסקים קטנים פנייה מבנק מזרחי, במסגרתה עודכנו דמי הקצאת האשראי שלהם והוקפצו, כאמור, פי 10 בערך לרבעון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות