אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה הרווחית בעולם, ארמקו, גייסה 12 מיליארד דולר בהנפקת אג"ח צילום: בלומברג

החברה הרווחית בעולם, ארמקו, גייסה 12 מיליארד דולר בהנפקת אג"ח

ההנפקה עוררה עניין בקרב משקיעים, שבוע בלבד אחרי שנודע שארמקו היא החברה הרווחית בעולם. עם רווח נקי של 111 מיליארד דולר ב־2018, היא עקפה את של אפל וגוגל יחד

10.04.2019, 18:05 | שירות כלכליסט
מוחמד בן סלמן, יורש העצר הסעודי, צילום: בלומברג מוחמד בן סלמן, יורש העצר הסעודי | צילום: בלומברג מוחמד בן סלמן, יורש העצר הסעודי, צילום: בלומברג

חברת הנפט הסעודית הממשלתית ארמקו גייסה אתמול 12 מיליארד דולר דולר בהנפקת האג"ח הבינלאומית הראשונה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה עוררה עניין בקרב משקיעים, שבוע בלבד אחרי שנודע שארמקו היא החברה הרווחית בעולם. עם רווח נקי של 111 מיליארד דולר ב־2018, היא עקפה את של אפל וגוגל יחד.

עבור הנפקת האג"ח קיבלה ארמקו הזמנות בשווי של למעלה מ־100 מיליארד דולר והצפי היה כי תגייס כ־10 מיליארד דולרים. גורמים רשמיים בסעודיה צפויים עתה לפרש את התעניינות המשקיעים הערה כאיתות חיובי לקראת ההנפקה לציבור הצפויה ב־2021. "להערכתי זו הקדמה להנפקה", אמר קונראד סלדאנה, מנהל תיקי השקעות בכיר בקבוצת נויברגר ברמן, ל"וול סטריט ג'ורנל".

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן אמר בעבר כי הנפקת ארמקו היא רכיב מפתח ברפורמה לגיוון כלכלת הממלכה. הוא מעוניין כי ההכנסות יוזרמו להשקעות בטכנולוגיה ובתעשיות חדשות.

ההנפקה כללה אג"ח לטווחים של 3 שנים עד 30 שנה. לפי גורמים המקורבים להנפקה, התשואות היו נמוכות מאלה של אג"ח ממשלת סעודיה, מה שמצביע על ביקוש ער.

הביקושים לאג"ח היו גבוהים למרות הביקורת הבינלאומית שמופנית נגד הממלכה מאז הירצחו של העיתונאי ג'מאל חשוקג'י באוקטובר שעבר והיד הקשה שנוקטת סעודיה נגד פעילים חברתיים ופוליטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות