אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה חלקו של רון לאודר בקרן סרצ'לייט ששוב מחזרת אחר בזק צילום: גטי אימג'ס

מה חלקו של רון לאודר בקרן סרצ'לייט ששוב מחזרת אחר בזק

הקרן, שמרבית השקעותיה בחברות תקשורת, הגישה בעבר שתי הצעות רכישה, אך אלה נדחו בידי מחזיקי האג"ח. הצטרפותו של גד זאבי למירוץ החזירה אותה לתמונה עם הצעה נדיבה יותר. לאודר הוא המשקיע הגדול בקרן — בתו ארין נשואה לאחד ממייסדיה

11.04.2019, 07:07 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב יידרשו לבחור היום בין שתי ההצעות שהוגשו לרכישת השליטה בבזק, במסגרת הסדר החוב באינטרנט זהב — ההצעה של גד זאבי, שהוגשה ביום ראשון, וההצעה החדשה של קרן סרצ'לייט, שהוגשה שלשום בערב.

זאבי מפתה עם תמורות בעתיד, סרצ'לייט מציעה ודאות ההצעה שהגישה אתמול סרצ'לייט לאינטרנט זהב ולחברה־הבת שלה (52%) בי־קום והצעת הסדר החוב שהגיש בתחילת השבוע לאינטרנט זהב גד זאבי פותחות מחדש באופן רשמי את מאבק השליטה על בזק יניב רחימילכתבה המלאה

ההצעות די דומות בהיקפן הכספי, ומחזיקי האג"ח הגדולים טרם החליטו, נכון לאתמול, באיזו מהן לתמוך. בין שתי ההצעות יש שוני מהותי אחד: זו של סרצ'לייט מעניקה למחזיקים מזומן מיידי ומנתקת אותם מהחברה, בעוד זו של זאבי היא לטווח ארוך ומציעה אפשרות ליהנות מהתאוששות בזק תמורת סכומים גבוהים יותר.

הצעת זאבי תואמה עם מחזיקי האג"ח

סרצ'לייט הופתעה בתחילת השבוע מכניסתו של השחקן החדש למגרש. בעוד זאבי הגיש את הצעתו לאחר שיחות ארוכות עם נציגות מחזיקי האג"ח, שהיתה שותפה מלאה לגיבושה, הרי שסרצ'לייט מתנהלת באופן חד צדדי ומגישה את הצעותיה ללא תיאום מראש. הנציגות, בראשות אדוארד קלר, תודיע הבוקר למחזיקים בעד איזו הצעה היא ממליצה להצביע, וכל גוף מוסדי מחויב לנקוט עמדה לכאן או לכאן.

לפני כחודש יצאו מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, בראשות קלר והיועץ המשפטי עו"ד עדי פיגל, לפגישות עם סרצ'לייט בניו יורק, אבל הפגישות לא הניבו הצעה אטרקטיבית מספיק למחזיקים.

סרצ'לייט הגישה לא מזמן שתי הצעות לרכישת השליטה באינטרנט זהב, אך אלה נדחו בעיקר לאור תנאים מתלים רבים שהפכו אותן ריאליות פחות. סרצ'לייט, שבזמנו אמרה כי לא תשוב למו"מ, חזרה גם חזרה לאור הצעתו של זאבי. לאור הצעתו, הכוללת תנאים מתלים בסיסיים בלבד, הסירה גם הקרן את מרבית התנאים מהצעתה, ומבחינה זו די נכנעה לנציגות.

שוק ההון קיבל בהתלהבות גדולה יותר את הצעתו של זאבי, והעלה את המניות ואת האג"ח של שלוש חברות הפירמידה בשיעורים דו־ספרתיים. אתמול, לאחר היוודע ההצעה חדשה של סרצ'לייט, העליות היו דרמטיות פחות. אם יתפתח מאבק בין שני הגופים, ייתכן שההצעות יועלו, אם כי כרגע האיתותים הם שאין לשני המתחרים כוונה לשפרן.

בסרצ'לייט השקיעו הרבה זמן וכסף רב בבדיקת בזק, והקרן נמצאת בקשר טוב עם הנהלת בזק בראשות היו"ר שלמה רודב. סרצלייט מנהלת השקעות בהיקף כולל של 5 מיליארד דולר, וחלק גדול מהסכום מושקע בחברות תקשורת בעולם.

אחד ממשקיעי העוגן הגדולים בקרן הוא איש העסקים הישראלי־אמריקאי רון לאודר. חתנו של לאודר, אריק זינטרהופר (Eric Zinterhofer), נמנה עם שלושת מייסדי הקרן. את השקעות התקשורת של הקרן מנהל שותף בשם דארן גלאט (Darren Glatt), והוא זה שהתנהל בשנה האחרונה מול אינטרנט זהב.

לקרן סרצ'לייט הגלובלית, משרדים בניו יורק, בטורונטו ובלונדון. מעבר להשקעותיה הרבות בתקשורת, משקיעה הקרן בתחומי הצרכנות, השירותים הפיננסים והחינוך. הקרן מגדירה עצמה ככזו המבצעת השקעות אסטרטגיות לטווח ארוך. לצד זאת יש לה גם פעילות כמשקיעה פסיבית, במה שהיא מכנה "קרנות הזדמנות".

רון לאודר , צילום: גטי אימג רון לאודר | צילום: גטי אימג'ס רון לאודר , צילום: גטי אימג

 

רכשה חברת אירונאוטיקה צרפתית ב־107 מיליון דולר

לאודר (75) המשקיע הגדול בקרן, הוא בנה של אסתי לאודר, מייסדת אימפריית הקוסמטיקה הקרויה על שמה. הוא נשיא הקונגרס היהודי העולמי, מכהן בדירקטוריון קונצרן הקוסמטיקה שהקימה אמו, ובבעלותו גם עסקי מדיה ותקשורת חובקי עולם. בין היתר החזיק לאודר ב־51% ממניות ערוץ 10, שאותן מכר ללן בלווטניק ואביב גלעדי ב־2014. הונו של לאודר מוערך ב־4 מיליארד דולר.

סרצ'לייט רכשה בשבוע שעבר 26% בחברת האירונאוטיקה הצרפתית Latecoere תמורת 107 מיליון דולר, והיא מנהלת גם מגעים לרכישת חברת אוויה, שרכשה בעבר את רדוויז'ן הישראלית. אוויה קיבלה כמה הצעות לרכישה, והיא מתנהלת במכרז מול הקרנות סרצ'לייט, פרמירה ואפולו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות