אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנוצ'ין: "ארה"ב וסין הסכימו על הקמת מנגנון לאכיפת הסחר" צילום: רויטרס

מנוצ'ין: "ארה"ב וסין הסכימו על הקמת מנגנון לאכיפת הסחר"

לדברי שר האוצר האמריקאי, שיחות הסחר ממשיכות להתקדם; סירב להשיב האם ומתי המכסים האמריקאיים על סחורות סיניות ב-250 מיליארד דולר יוסרו

10.04.2019, 23:56 | שירות כלכליסט

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר הערב (ד') כי שיחות הסחר בין ארה"ב וסין ממשיכות להתקדם וששני הצדדים הסכימו על הקמת מנגנון לאכיפת הסכמי הסחר, כולל משרדי אכיפה חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

מנוצ'ין התראיין לאתר CNBC וסיפר כי שיחה שערך עם סגן נשיא סין אתמול הייתה יעילה מאוד ושהדיונים יחודשו ביום חמישי. "הסכמנו פחות או יותר על מנגנון אכיפה, והסכמנו ששני הצדדים יקימו משרדי אכיפה שיעסקו בעניינים השוטפים", אמר שר האוצר והוסיף כי עדיין יש נושאים חשובים על הפרק שארה"ב וסין צריכות לעסוק בהם.

מנוצ'ין סירב להגיב על השאלה האם ומתי יוסרו המכסים בשווי 250 מיליארד דולר על סחורות סיניות שהטיל נשיא ארה"ב. אף על פי שטראמפ אמר לאחרונה כי ההסכם יכול להבשיל לקראת סוף אפריל, מנוצ'ין סירב לתחום בזמן את המשא ומתן, והוסיף כי טראמפ מתמקד בקבלת "ההסכם הנכון".

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין | צילום: רויטרס שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ

"ברגע שנהיה מוכנים וזה (ההסכם) יהיה מוכן - הוא (טראמפ) מוכן ומעוניין להיפגש עם הנשיא שי ג'ינפינג. זה חשוב ששני המנהיגים ייפגשו ואנחנו מקווים שאנחנו יכולים לעשות זאת במהרה - אך איננו מתכוונים לקבוע מועד שרירותי", אמר מנוצ'ין.

ארה"ב דורשת מסין לבצע רפורמות משמעותיות כדי לרסן את גניבת הקניין הרוחני שלה. וושינגטון גם רוצה שבייג'ינג תרסן את הסובסידיות התעשייתיות, תפתח יותר את שווקיה עבור חברות אמריקאיות, ותגדיל במידה ניכרת רכישות של תוצרת חקלאית ותעשייתית אמריקאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות