אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוצאות הסופיות: בנט ושקד בחוץ, הליכוד עלה במנדט על חשבון יהדות התורה צילום מסך: ערוץ קשת 12

התוצאות הסופיות: בנט ושקד בחוץ, הליכוד עלה במנדט על חשבון יהדות התורה

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה את התוצאות הסופיות של הבחירות. שר החינוך ושרת המשפטים, שקיוו להיות הפתעת הבחירות, מוצאים עצמם באורח דרמטי מחוץ לכנסת. הליכוד עלתה ל-36 מנדטים על חשבון יהדות התורה שירדה ל-7 מנדטים. כחול לבן עם 35 מנדטים, ש"ס עם 8

12.04.2019, 00:01 | ynet

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה לפני זמן קצר את התוצאות הסופיות של הבחירות, ומהן עולה כי מפלגת "הימין החדש" של נפתלי בנט ואיילת שקד לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת. בנוסף, על פי התוצאות מפלגת הליכוד עלתה במנדט ל-36 מנדטים בסך הכל - על חשבון יהדות התורה.

 

התוצאות הסופיות: הליכוד 36 מנדטים, כחול לבן 35, ש"ס 8 ,יהדות התורה 7, העבודה 6, חד"ש-תע"ל 6, ישראל ביתנו 5, איחוד מפלגות הימין 5, כולנו 4, מרצ 4, רע"מ בלד 4, הימין החדש לא עברו את אחוז החסימה.

קראו עוד בכלכליסט

פרסום התוצאות לווה בכאוס בוועדת הבחירות המרכזית: מוקדם יותר הגיעו נציגי כמה מפלגות לוועדת הבחירות המרכזית וטענו לזיופים בספירה, בהם יו"ר מרצ תמר זנדברג והרב חיים אמסלם ממפלגת זהות. יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר אמר עוד כי זוהתה תקלה במערכת שמעבירה את התוצאות לאתר האינטרנט של הוועדה וכי "לא התגלתה שום תקלה במערכת הליבה או בספירת קולות הבוחרים". השופט מלצר אמר כי שוחח עם גורמי הביטחון וכי "לא זיהינו שום תקיפה זרה".

מוקדם יותר הודיע עובר הוועדה גיורא פורדס כי בכמה קלפיות בוצעה בדיקה נוספת כי תוצאותיהן היו "לא מאוזנות", ולא הייתה הלימה בנתונים ובדיווחי הפרוטוקולים. "מדובר בסביבות 40-30 קלפיות שנבדקות בעקבות תלונות. בגלל הקרב הצמוד בין חלק מהמפלגות כל קול חשוב ונבדק ברגישות", הוסיף פורדס. בוועדה עדיין מקלידים 36 קלפיות, המכילות אלפי קולות, שלא הוזנו כלל.

ביהדות התורה הגיבו לדבריה של זנדברג ומסרו כי "דוחים את הטענות מכל וכל. אין ולא היו כל זיופים ולדברים של זנדברג אין כל שחר. מדובר בדיונים מתמטיים בלבד שייבררו בידי כבוד השופט מלצר וכך ייקבע". 

דרור מורג, נציג מרצ בוועדת הבחירות סיפר כי הוא נמצא במקום משעות הבוקר וסירבו לעדכן אותו בנעשה בוועדת הבחירות בזמן שנציגי מפלגות אחרות קיבלו עדכונים שוטפים: "יש בידינו תצהירים של עשרות חרדים שמחרימים את הבחירות וטוענים שמפלגות יהדות התורה גנבה את הזהות שלהם כדי להרוויח קולות נוספים בקלפיות".

 

 

שופט בית המשפט העליון חנן מלצר יו"ר ועדת הבחירות לכנסת 2019, צילום: עמית שאבי שופט בית המשפט העליון חנן מלצר יו"ר ועדת הבחירות לכנסת 2019 | צילום: עמית שאבי שופט בית המשפט העליון חנן מלצר יו"ר ועדת הבחירות לכנסת 2019, צילום: עמית שאבי

   

נפתלי בנט הבוקר בפתח ביתו ברעננה , צילום: שאול גולן נפתלי בנט הבוקר בפתח ביתו ברעננה | צילום: שאול גולן נפתלי בנט הבוקר בפתח ביתו ברעננה , צילום: שאול גולן

הרב חיים אמסלם, מספר 2 ברשימת זהות לכנסת, טען גם הוא לזיופים ואמר: "זורמים אליי הודעות ללא הפסקה. באתר הבחירות מופיע 0 קולות לזהות והסופר בקלפי ספר 300 קולות. לא יודע איפה הבאג או הזיוף אבל לא נשתוק.יד נעלמה גדולה וחזקה וזה חמור מאוד. זה לא ייגמר בזה, נלך נגד זה מאוד רחוק".

בצהריים הגיעה לוועדה שרת המשפטים איילת שקד. עם סיום ספירת המעטפות הכפולות ("קולות החיילים"), התברר כי הימין החדש מתנדנדת וכנראה לא תצליח לחצות את אחוז החסימה. בצאתה מביתה הבוקר אמרה שקד: "אנחנו אופטימיים. הדיווחים היו טובים. צריך לחכות לתוצאות הסופיות של ועדת הבחירות". קודם לכן אמר נפתלי בנט בצאתו מביתו ברעננה: "אני מתפלל לה' ונלחם על כל קול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות