אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד יוניקלו הוא עכשיו האיש העשיר ביפן עם כ-25 מיליארד דולר צילום: גטי אימג'ס

מייסד יוניקלו הוא עכשיו האיש העשיר ביפן עם כ-25 מיליארד דולר

טדאשי ינאי עקף את מנכ"ל סופטבנק מסיושי סאן שירד למקום שני עם הון של 24 מיליארד דולר. במקום השלישי ביפן ניצב טקמיטסו טקיזקי, המייסד של חברת החיישנים Keyence, ששוויו מוערך ב-18.6 מיליארד דולר

11.04.2019, 11:11 | שירות כלכליסט
טדאשי ינאי (Tadashi Yanai), מייסד חברת האם של יוניקלו (Fast Retailing), עקף את יו"ר ומנכ"ל סופטבנק מסיושי סאן (Masayoshi Son) והפך לאיש העשיר ביותר ביפן, כך מדווח היום מגזין פורבס.

קראו עוד בכלכליסט

עפי הערכת המגזין, שוויו של ינאי גדל ב-5.6 מיליארד דולר ל-24.9 מיליארד, מה שמעמיד אותו בראש הרשימה בפעם הראשונה מאז 2016. העלייה הגדולה נבעה בעיקר מהעלייה בשוויה של Fast Retailing, שהיא קמעונאית הביגוד השלישית בגודלה בעולם, שבה יש לינאי ומשפחתו 44% מהמניות.

טדאשי ינאי, בעלי יוניקלו , צילום: רויטרס טדאשי ינאי, בעלי יוניקלו | צילום: רויטרס טדאשי ינאי, בעלי יוניקלו , צילום: רויטרס

ינאי עלה לאחרונה לכותרות לאחר שהעלה את המשכורות ההתחלתיות למועסקים בחברתו ב-20%. הוא ניצב במקום ה-41 ברשימת עשירי העולם. באסיה הוא מדורג מאחורי יו"ר Tencent Holdings פוני מא הואטנג, שניצב במקום ה-20 העולמי עם שווי נקי של 38.8 מיליארד דולר.

מסיושי סאן, מייסד ספוטבנק. מקום שני, צילום: אי פי איי מסיושי סאן, מייסד ספוטבנק. מקום שני | צילום: אי פי איי מסיושי סאן, מייסד ספוטבנק. מקום שני, צילום: אי פי איי

מנכ"ל סופטבנק מסיושי סן ירד למקום השני לאחר ששוויו גדל בקצב איטי יותר, ב-2.1 מיליארד דולר ל-24 מיליארד דולר. סאן מהמר לאחרונה בגדול על חברות טכנולוגיה גלובליות באמצעות "קרן החזון" של סופטבנק, שגודלה כ-100 מיליארד דולר.

במקום השלישי ביפן ניצב טקמיטסו טקיזקי, המייסד האלמוני יחסית של חברת החיישנים Keyence שבסיסה באוסקה, ששוויו עומד על 18.6 מיליארד דולר.

שלושת המובילים ברשימה שברו את המגמה הרווחת בזמן האחרון בקרב 50 העשירים ביותר ביפן, שעושרם הקולקטיבי נפל מ-186 מיליארד דולר לפני שנה, ל-178 מיליארד נכון להיום.

בכל מקרה, כל עשרת המקומות הראשונים ביפן הם גברים. המיליארדרית הראשונה במדינה שעשתה את הונה בעצמה, יושיקו סינוהארה (Yoshiko Shinohara), נפלה לאחרונה מהרשימה, לאחר שהמניות בחברת ההשמה הזמנית שלה, Persol Holdings, איבדו יותר משליש מערכן בשנה החולפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות