אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד וויקיליקס ג'וליאן אסאנג' נעצר בלונדון; ארה"ב מבקשת את הסגרתו צילום: youtube

מייסד וויקיליקס ג'וליאן אסאנג' נעצר בלונדון; ארה"ב מבקשת את הסגרתו

אסאנג' חשוד בין השאר בכך שסייע להתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016. הוא נמלט לשגרירות אקוודור ב-2012 בעקבות ההאשמות בשבדיה על תקיפה מינית מצידו. בסקוטלנד יארד אישרו כי אסאנג' נעצר בעקבות בקשת הסגרה מצד ארה"ב

11.04.2019, 12:51 | שירות כלכליסט

מייסד ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', נעצר בבריטניה, זאת לאחר שקיבל מחסה במשך שבע שנים בשגרירות אקוודור בלונדון, כך הודיעה משטרת בריטניה.

לפי הדיווחים, הוא נלקח למעצר בתחנת המשטרה במרכז לונדון שם יישאר עד שיובא בפני שופט.

 

בסקוטלנד יארד אישרו כי אסאנג' נעצר בעקבות בקשת הסגרה מצד ארה"ב. במקביל, ארה"ב הגישה לבריטניה בקשה להסגיר לידיה אסאנג'.

"ג'וליאן אסאנג' (47), נעצר היום על ידי קצינים של משטרת לונדון בשגרירות אקוודור", נמסר בהודעת המשטרה. עוד ציינו כי הוזמנו להיכנס לשגרירות על ידי השגריר "בעקבות נסיגתה של ממשלת אקוודור מההסדר איתו".

ארצות הברית הגישה לבריטניה בקשה להסגיר לידיה את מייסד ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג'. כך נמסר מהמשטרה הבריטית. אסאנג' נעצר מוקדם יותר בשגרירות אקוודור בלונדון, והוא צפוי להיות מובא בפני שופט.

ג ג'וליאן אסאנג' בעת מעצרו בלונדון | צילום: youtube ג

בשבוע שעבר דווח כי אקוודור מתכוונת לסלק אותו מהשגרירות בטענה שהפר פעמים רבות את תנאי המקלט הבטוח שהעניקו לו.

אסאנג' נמלט לשגרירות אקוודור ב-2012 לאחר ששוחרר בערבות בבריטניה, זאת בעקבות ההאשמות בשבדיה על תקיפה מינית מצידו. באותו הזמן, הוא טען שאם יוסגר לשבדיה הוא עלול להיעצר על ידי הרשויות האמריקאיות ויוגשו נגדו כתבי אישום הנוגעים לפרסום בוויקיליקס של מאות אלפי מסמכים מודלפים.

אסאנג' חשוד גם כי סייע להתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016 בכך שפרסם חומרים שנגנבו מהמחשבים של מטה הקמפיין של הילארי קלינטון והמפלגה הדמוקרטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות