אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסרה, צמצום ויידוע: פייסבוק חושפת אסטרטגיה משופרת לסינון תוכן

הסרה, צמצום ויידוע: פייסבוק חושפת אסטרטגיה משופרת לסינון תוכן

החברה תעלה עדכונים שוטפים לכללי השימוש בה לאיזור מיוחד באתרה, תגביר את פעולת בודקי התוכן החיצוניים, ואף תנטר אתרים שמאחסנים מאמרים שמופצים דרכה. המטרה: צמצום תפוצת פייק ניוז ותוכן פוגעני

11.04.2019, 15:44 | רפאל קאהאן
פייסבוק חשפה אמש (ד') עדכונים למדיניות ניהול התוכן שלה. מדובר על אסטרטגיה בשם "הסרה, צמצום ויידוע" שמשמשת אותה מאז 2016 כדי להתמודד עם תוכן בעייתי, פוגעני ומזויף, שמועלה לפלטפורמה שלו בהיקפים עצומים מדי יום. הרעיון הוא להסיר את התוכן שמפר באופן בוטה את הכללים, לצמצם ההפצה של תוכן בעייתי שאינו עובר על חוקי הקהילה וליידע את המשתמשים כדי שיוכלו לבחור את התוכן האמין ביותר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת אסטרטגיית ההסרה המשודרגת, יתווסף איזור מיוחד של אתר כללי הקהילה בו פייסבוק תעלה באופן שוטף עדכונים שמתבצעים בכל חודש. בנוסף פייסבוק תעדכן את מדיניות הקבוצות ותגביר את הנוכחות שלה בהן. אלו שיזכו לביקורת רבה יותר הם המנהלים והרשת החברתית תבדוק האם הם מאפשרים יותר מדי חופש פעולה למשתתפים בהן. במקביל, תעמיד החברה לרשות המנהלים כלים יעודיים לדיווח על פייק ניוז ותוכן בעייתי.

משפרת את סינון התוכן. פייסבוק משפרת את סינון התוכן. פייסבוק משפרת את סינון התוכן. פייסבוק

אסטרטגיית הצמצום זכתה גם היא לכמה חידושים: ראשית מתוך רצון לצמצם את ההפצה של תוכן שקרי ופייק ניוז, היא מחזירה לפעולה את בודקי העובדות החיצוניים תפקידם לבדוק את התוכן יסייע לסמן תוכן בעייתי. בין היתר פייסבוק תשתמש בגורמים מהאקדמיה, מעולם המלכ''רים ומתחום העיתונות כגון סוכנות הידיעות AP.

במקביל, תבדוק את האתרים החיצוניים שמשמשים לאחסון המאמרים שמופצים דרכה. החברה הציגה שיטה חדשה: Click-Gap שבודקת את מספר הקישורים החיצוניים בין האתר לפייסבוק. אם היא מזהה הטייה מוחלטת לעבר פייסבוק ניתן להסיק שהתוכן מיועד להפצה בלעדית דרך הרשת החברתית ומשכך, ראוי לבדיקה מעמיקה יותר. במובן מסוים, מדובר בסוג של דירוג עמודים עבור פייק ניוז.

החלק האחרון שזוכה לעדכון הוא אסטרטגיית המידע שמיועדת לספק לגולשים את הכלים להבין את התוכן שהם רואים בפייסבוק. הרשת החברתית הוסיפה סימנים שיאפשרו לגולש להבין אם התוכן שהוא קורא נבדק והאם אמינותו עומדת בתקנים של פייסבוק בכל הנוגע לזיהוי תוכן מזויף. בנוסף היא תאפשר למשתמשים להסיר פוסטים או עדכונים גם בקבוצות סגורות בהן הם כבר אינם חברים.

שידורי רצח בזמן אמת

את היוזמה מוביל בחברה גיא רוזן, שזכה לתואר חדש יחסית - סגן נשיא לאמינות - לאחר שבעבר היה סגן נשיא לניהול מוצר. לצידו פועלת טסה ליונס שתוארה הוא מנהלת האמינות של הפיד. מאחורי התארים הללו עומדת משימה בעייתית מאוד: הגנה על המשתמשים מפני הפצה של תכנים כגון השידור החי של טבח קרייסטצ'רץ', שידורים חיים של אירועים פליליים או תוכן בעייתי כגון חדשות מזויפות והסתה פוליטית.

האסטרטגיות האלה לא מיועדות רק לפיד של פייסבוק אלא גם לאינסטגרם ובמידה מסוימת גם לווטסאפ. כל הפלטפורמות של פייסבוק סבלו בשנים האחרונות משערוריות חוזרות ונשנות שבמקרים רבים היה ניתן למנוע בעזרת מנגנוני סינון ודיווח יעילים יותר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות