אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מענק של 3.5 מיליון שקל למנכ"ל הבורסה - מותנה בכהונה של 5 שנים צילום: בלומברג

מענק של 3.5 מיליון שקל למנכ"ל הבורסה - מותנה בכהונה של 5 שנים

דירקטוריון הבורסה פרסם היום תוכנית שנועדה לעודד את המנכ"ל איתי בן זאב להמשיך בתפקיד בשנים הבאות - בן זאב יקבל בנוסף העלאת שכר בשתי פעימות ובסכום כולל של 63 אלף שקל, וכן אופציות במחיר מימוש לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל לבורסה, רחוקות מאד מהכסף - ההנפקה הצפויה של הבורסה תיעשה לפי שווי של 600 מיליון שקל

11.04.2019, 16:59 | רחלי בינדמן

הבורסה מביעה היום אמון במנכ"ל איתי בן זאב, באמצעות קופת המזומנים שלה: דירקטוריון הבורסה אישר (ה') תכנית "שימור" למנכ"ל, במטרה לעודד אותו להישאר בתפקיד חמש שנים לפחות.  

קראו עוד בכלכליסט

תוכנית השימור כוללת שלושה מרכיבים. הראשון כולל הלוואה שיכולה להפוך למענק - מדובר בהלוואה לחמש שנים בסכום של 3.5 מיליון שקל, שתהפוך למענק אם בן זאב ימשיך לעבוד בבורסה, לאחר 5 שנות כהונה (אם יעזוב לפני כן תוחזר ההלוואה במלואה).

המרכיב השני כולל הקצאת כתבי אופציות במחיר מימוש לפי שווי של של 1.2 מיליארד שקל (רחוקות מאד מהכסף - ההנפקה הצפויה של הבורסה צפויה לפי שווי של 600 מיליון שקל). המרכיב השלישי כולל תוספת שכר חודשית, שתשולם לבן זאב בשתי פעימות.

הפעימה הראשונה של העלאת השכר תהיה ביוני 2019 ובסכום של 30 אלף שקל - בעקבותיה תגדל עלות שכרו של המנכ"ל מ-126 אלף שקל בקירוב ל-156 אלף שקל. הפעימה השנייה תתבצע ב-2022 וזו תהיה בסכום של 33,000 שקל, כך שעלות שכרו תעמוד אחריה על 189 מליון שקל בקירוב. התוספות החודשיות לא ייכנסו לבסיס החישוב להפרשות סוציאליות כלשהן ולמענקים כלשהם. תוכנית השימור על שלושת מרכיביה כפופה לאישור האסיפה הכללית של הבורסה.

עלות שכרו של בן זאב עמדה ב-2018 על 2.5 מיליון שקל, ובשקלול כל התוספות האמורות תגדל העלות האמורה בסכום של כמיליון שקל בשנה. בהתאם, עלות שכרו של מנכ"ל הבורסה, 3.5 מיליון שקל, תהיה גבוהה מעלות שכר הבכירים במוסדות הפיננסיים, שהוגבלה לפי חוק שכר הבכירים ל-3 מיליון שקל. בן זאב החל לנהל את הבורסה לפני כשנתיים ועזב תפקיד ניהולי בכיר בבנק לאומי סמוך להטלת מגבלת השכר בגופים הפיננסים - תוכנית זו לא חלה על הבורסה.

"המנכ"ל הוא גורם משמעותי להמשך קידום השינויים שהחלו בשנתיים האחרונות ולהצלחת הבורסה, ועל כן יש חשיבות רבה להמשך כהונתו בתפקידו בשנים הבאות", מסר הדירקטוריון בראשות אמנון נויבך בהודעה על התוכנית החדשה.

איתי בן זאב , צילום: בלומברג איתי בן זאב | צילום: בלומברג איתי בן זאב , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות