אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ניו יורק

סגן נשיא באזפיד: "לאנשים שמתעסקים במידע יש אחריות רבה"

גלעד לוטן דיבר בוועידת Mind The Tech של "כלכליסט" בניו יורק. "בנינו תסריטים לכל סוגי דליפות המידע שיש ברשותנו, ולפגיעה האפשרית שכל דליפה יכולה לגרום"

13.04.2019, 13:04 | מאיר אורבך

גלעד לוטן, המכהן בתפקיד סגן נשיא בגוף המדיה האמריקאי באזפיד, חושש מאוד מההשלכות של השימוש במידע במתכונתו הנוכחית. לוטן היה אחד הדוברים המרכזיים בוועידת Mind The Tech של "כלכליסט" שנערכה בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

"קחו לדוגמא ניסוי שעשיתי בעבר. קיבלתי מידע גיאוגרפי מאוד בסיסי על אדם והתבקשתי לאתר מיהו. קיבלתי אתגר של מידע מאוד לא ברור, והייתי צריך להפוך אותו למידע גלוי ולדעת מי המקור של המידע. ידעתי את המיקום הגיאוגרפי ועל התנועה. ניקיתי את המידע ומיציתי ממנו כל מה שחשוב", אמר לוטן.

גלעד לוטן, צילום: אוראל כהן גלעד לוטן | צילום: אוראל כהן גלעד לוטן, צילום: אוראל כהן

התוצאה היתה הרבה יותר גדולה ממה שלוטן חשב שהוא יוכל להשיג: "מכל זה הצלחתי להבין שהאיש מאחורי המידע הוא אדם שעובד מהבית, איזה חשבון בנק יש לו, לאיזה בית קפה הוא הולך ומה עושים ילדיו. רק לא ידעתי מי הוא. אפילו ידעתי היכן הוא גר ואיזה משכנתא הוא לקח. את כל זה גיליתי על אדם דרך המידע הגיאוגרפי. והשאלה שעלתה לי: אם אני כמקצוען הצלחתי למצוא את המידע, האם לאדם פחות מקצועי גם יהיה קל? פניתי לסטודנטים שלי לנסות לאתר מידע בצורה דומה", סיפר לוטן.

"כיום אנחנו יודעים שמעקב זה לא רק איסוף מידע, אלא גם הפירוש והניתוח של המידע הזה, והכלים שאנחנו משתמשים בהם", הסביר. "אנחנו יכולים לגלות בקלות רבה מידע מיוחד על אנשים, ואנחנו חייבים להבין שלאנשים שמתעסקים במידע יש אחריות רבה. אנחנו בבאזפיד, כגוף מדיה, לקחנו על עצמנו את האחריות לבדוק איזה מידע אנחנו רוצים ומה אנחנו רוצים לעשות עם המידע הזה. יותר מכך: בנינו תסריטים לכל סוגי דליפות המידע שיש ברשותנו, ולפגיעה האפשרית שכל דליפה יכולה לגרום", אמר לוטן. "החלטנו שאנחנו לא נעשה שימוש בכל מידע, ולא ננתח אותו כך שיוכל לפגוע במישהו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות