אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזוג ענק בשוק האנרגיה: שברון רוכשת את אנדרקו פטרוליום תמורת 33 מיליארד דולר צילום: בלומברג

מיזוג ענק בשוק האנרגיה: שברון רוכשת את אנדרקו פטרוליום תמורת 33 מיליארד דולר

ענקית האנרגיה מספר 2 בגודלה בארה"ב מתרחבת עוד יותר בעסקת מזומן ומניות. אנדרקו נרכשת בפרמיה של 37% על מחיר נעילת המנייה שלה אתמול. יו"ר שברון: "העסקה תאפשר לנו לנצח בכל סביבה"

12.04.2019, 17:16 | שירות כלכליסט

ענקית האנרגיה שברון הודיעה היום על כוונתה לרכוש את חברת האנרגיה אנדרקו פטרוליום תמורת 33 מיליארד דולר בעסקת מזומן ומניות. שברון נחשבת לחברת האנרגיה השנייה בגודלה בארה"ב ורכישת אנדרקו תחזק אותה עוד יותר.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הכרזת העסקה, מזנקת מניית אנדרקו בוול סטריט ב-34%. מנגד, מניית שברון מאבדת גובה ויורדת ב-4.7% לעומת מחיר הנעילה שלה בוול סטריט אתמול בערב.

קידוח נפט ימי של שברון, צילום: בלומברג קידוח נפט ימי של שברון | צילום: בלומברג קידוח נפט ימי של שברון, צילום: בלומברג

במסגרת העסקה, נקבע שווי של 65 דולר למניית אנדרקו - פרמיה של 37% על מחיר הנעילה של מניית החברה אתמול. בעלי המניות של אנדרקו יקבלו עבור כל מנייה - 0.3869 מניה של שברון ו-16.25 דולר במזומן. שברון גם תיטול על עצמה חוב של 15 מיליארד דולר של אנדרקו.

העסקה היא ה-11 בגודלה בשוק האנרגיה, לפי רפיניטיב (Refinitiv). "המיזוג הזה לוקח  חברה נהדרת והופך אותה לאפילו טובה יותר", אמר יו"ר ומנכ"ל שברון מייקל ווירת' ל-CNBC מיד לאחר הדיווח. "מאחר שהחברה שלנו חיזקה את איתנותה הפיננסית בשנים האחרונות, אנחנו תמיד מנסים להפוך את הפורטפוליו שלנו לחזק יותר".

ווירת' סבור שתג מחיר של 65 דולר למניה הוא "הגון" עבור אנדרקו. ווירת' מעריך כי העסקה תאפשר לשברון "לנצח בכל סביבה" ופועלת לטובת החוזקות של החברה במים עמוקים ובגז טבעי. ווירת' העריך כי העסקה תיצור סינרגיה בשווי של יותר ממיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות