אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ניו יורק

אנה ארינו: "זו אכזבה עצומה. אמזון נסוגה מניו יורק בגלל אופוזיציה רועשת"

ארינו, סמנכ"לית החברה לפיתוח כלכלי בניו יורק, ייחסה בשיחה עם גיא פרנקלין, מנהל SOSA ניו יורק, את החלטת אמזון לסגת מבניית מטה בעיר בין השאר לתקשורת לא טובה

14.04.2019, 15:39 | מאיר אורבך

סמנכ"ל אסטרטגיות בחברה לפיתוח כלכלי בעיר ניו יורק אנה ארינו הביעה צער רב, בשיחתה בוועידה עם מנהל SOSA ניו יורק גיא פרנקלין, על העובדה שאמזון בחרה לסגת מבחירתה בעיר כמטה השני של החברה, שהיה אמור לקום בקווינס.

בתשובה לשאלת פרנקלין, מדוע החליטה החברה כך, אמרה ארינו: "זו אכזבה עצומה לנו. עבדנו על זה במשך שנה שלמה זו היתה הזדמנות נפלאה והעובדה שזכינו היתה הוכחה לעיר ולחשיבות שלה. אנחנו נמשיך לחשוב מה קרה עוד הרבה זמן. הגורם הראשון לבחירה של אמזון לסגת היתה אופוזציה מאוד רועשת וזה קורה בכל פרויקט שקשור לשכונות העיר. בנוסף היה הרבה מיס־אינפורמציה ותקשורת לא טובה על העסקה, למשל על 3 מיליארד דולר שניתנים כתמריצים לחברה, בלי להבין איך תמריצי מס עובדים. בגלל איך שהמדיה דיברה על זה, לא הבנו ששני שלישים מתושבי ניו יורק היו בעד זה. אני גם חושבת שגם לאמזון היה יד בכך, והיא לא הבינה מה נדרש מחברה המתחייבת לעיר".

גיא פרנקלין ואנה ארינו, צילום: אוראל כהן גיא פרנקלין ואנה ארינו | צילום: אוראל כהן גיא פרנקלין ואנה ארינו, צילום: אוראל כהן

אחת היוזמות הגדולות של העיר בעת האחרונה היתה סייבר NYC, שבמסגרתה ראש העיר של ניו יורק רוצה להפוך את העיר לבירת הסייבר של המדינה. SOSA היתה אחת הזוכות הגדולות במכרז שהיה, ופרנקלין אומר שבכוונת החברה להפוך להיות המרכיב שיחבר בין קהילות הסייבר. בהתייחסה לנושא אמרה ארינו: "זו הזדמנות מדהימה לנו כעיר של עולם הסייבר. אנחנו רוצים להבטיח שהתעשיות יישארו כאן. בתוך עשר שנים ניצור 6,000 מקומות עבודה בעיר, בזכות שותפים כמוכם ונהפוך להיות עיר מרכזית מאוד לתחום זה. כל מה שהצענו עדיין קיים. פייסבוק, מיקרוסופט, גוגל ואחרות נמצאות כאן ואמזון עדיין מעסיקה כאן 5,000 איש".

כשנשאלה על התאגיד שבו היא עובדת אמרה ארינו: "התפקיד שלנו הוא ליצור משרות ועסקים בניו יורק אנחנו מנהלים נכסים ומשקיעים בתשתיות וסייבר. אני אחראית על הפורטפוליו של התעשיה וההייטק, בו אנחנו שמים הרבה כסף. יש לנו קמפוס ברוזוולט איילנד ביחד עם הטכניון וקורנל, ועוד".

גיא פרנקלין ציין שיש 9,000 חברות סטארט־אפ בניו יורק וכ־450 מתוכן ישראליות. לדבריו, ניו יורק הפכה עיר שמושכת חברות בין השאר בגלל מספרן העצום של מוסדות הלימוד בעיר "בעבר היה לעמק הסיליקון יתרון עלינו בנושא של השקעות בחברות הייטק אבל כיום יש כאן כ־200 קרנות הון סיכון שונות, לכל שלבי ההשקעה בחברות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות