אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחזיקים בוטחים יותר בכיס של סרצ'לייט מזה של גד זאבי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

המחזיקים בוטחים יותר בכיס של סרצ'לייט מזה של גד זאבי

אף שהצעתה של הקרן משקפת החזר נמוך יותר לבעלי האג"ח של אינטרנט זהב ושל בי־קום, הם סומכים יותר על יכולתה להזרים הון נוסף במקרה הצורך. הסיבה: זאבי לא צירף להצעתו אישור מהבנקים על יכולותיו הפיננסיות

14.04.2019, 08:23 | גולן חזני

קרן סרצ'לייט מסתמנת כבעלת סיכויים גבוהים יותר לרכוש את השליטה בבזק, על פניו של גד זאבי. ל"כלכליסט" נודע כי המחזיקים הגדולים באינטרנט זהב וגם בבי־קום, נוטים לתמוך בהצעת סרצ'לייט לרכישת אינטרנט זהב ומעדיפים אותה על זו של זאבי, זאת, אף שבהצעה של סרצ'לייט הם מקבלים החזר נמוך יותר מזה של זאבי. העובדה שמדובר בהצעת מזומן ובעיקר הכיסים העמוקים יותר של הקרן, למקרה של צורך בהזרמה עתידית נוספת, הם שמביאים לעדיפות שמקבלת הקרן בהצבעות שיתקיימו בתחילת השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

בשתי הצעות הרכישה מדובר בתספורת של 40%-50%. זאבי מציע לרכוש את מלוא מניות אינטרנט זהב באמצעות השקעה של 300 מיליון שקל. סכום זה יחד עם 50 מיליון שקל מקופת בי־קום לא יועבר למחזיקים אלא ישמש להזרמת הון לבי־קום. המחזיקים יקבלו 65 מיליון שקל מקופת החברה; מניות בי־קום בשווי של 50 מיליון שקל; וסדרת אג"ח חדשה בהיקף של 300 מיליון שקל, המובטחת בשעבוד על מניות בי־קום. התמורה למחזיקים, לא כולל מנגנון אפסייד למניית בזק, עומדת על 415 מיליון שקל, שמרביתם בסדרת אג"ח לשבע שנים.

סרצ'לייט, מנגד, מציעה למחזיקים באינטרנט זהב 165 מיליון שקל תמורת מניות בי־קום שברשותם (מחיר של 8.5 שקל למניה לעומת 17 שקל בהצעה הקודמת); 130 מיליון שקל מזומנים שבקופת החברה; והשקעה של 250 מיליון שקל נוספים בהנפקת הון בבי־קום. בנוסף, סרצ'לייט מציעה למחזיקים גם 60 מיליון שקל במניות בי־קום, כך שמדובר ב־355 מיליון שקל במזומן. חלק מהמחזיקים סבורים שבהצעה של זאבי יש מרכיב של אי־ודאות מאחר ולא צירף הוכחת יכולת להצעה, כלומר אישור מהבנקים על יכולותיו הפיננסיות.

גד זאבי גד זאבי גד זאבי

למחזיקים בבי־קום, שלהם חייבת החברה 2.5 מיליארד שקל, יש משקל לא קטן בהחלטה. זאת, משום ששתי ההצעות מותנות בהסכמתם לוותר על הקובננט של העמדת החוב כלפיהם לפירעון מיידי במקרה שההון העצמי יירד מ־650 מיליון שקל.

המחזיקים בבי־קום הם שיצטרכו להסכים לתנאי זה ולמי מהמציעים, וגם שם המחזיקים הגדולים בסדרה העיקרית, אג"ח ג', נוטים לכיוון סרצ'לייט בעיקר לאור האמונה ביכולות שלה, הגדולות מהותית מיכולוליו של זאבי לדעתם, לאושש את בזק וגם לספק כרית ביטחון במקרה של הזרמה נוספת. סרצ'לייט צפויה לקבל אם כן תקופת בלעדיות לניהול המו"מ מול המחזיקים שבמהלכה ינסו אלה לשפר את ההצעה. נציגות אינטרנט זהב כוללת את הנאמן רזניק פז נבו ושות', אדוארד קלר העצמאי ושלומי ברכה מקרן נוקד של רועי ורמוס. היא מלווה ביעוץ משפטי של עו"ד עדי פיגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות