אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרחיב פעילות: רמי לוי יקים מלון בירושלים בהשקעה של 150 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בלעדי

מרחיב פעילות: רמי לוי יקים מלון בירושלים בהשקעה של 150 מיליון שקל

בעלי רשת שיווק השקמה יקים מלון עם 180 חדרים על טיילת החומות, בשותפות עם הקבלן הירושלמי אבי מורדוך. את המגרש רכשו השניים בעבר במכרז מרמ"י ב-11 מיליון שקל

14.04.2019, 08:28 | נווית זומר

אחרי עסקי המזון והתקשורת, רמי לוי נכנס גם למלונאות. בעלי רשת שיווק השקמה יקים מלון בירושלים על טיילת החומות, בשותפות עם הקבלן הירושלמי אבי מורדוך. השניים יבנו בשטח דירות מגורים ומלון שיכיל 180 חדרים. אבן הפינה תונח בחודש הבא.

קראו עוד בכלכליסט

את המגרש רכשו השניים בעבר במכרז מרשות מקרקעי ישראל תמורת 11 מיליון שקל, ובשנתיים האחרונות הם עסקו בקידום התב"ע וההיתרים הנדרשים להקמת הפרויקט. בפרויקט כולו הם ישקיעו 150 מיליון שקל, והוא תוכנן על ידי משרד האדריכלים של יהושע גוטמן ואורי בלומנטל.

לדברי לוי, "זה יהיה מלון עם הנוף הכי יפה בירושלים, צופה לכותל והר הבית. נבנה מלון ברמה טובה של 4 כוכבים, אבל לא מלון פאר, שיהיה מיועד גם לאוכלוסייה מסורתית ולידו נבנה 24 יחידות דיור. בירושלים יש חוסר בבתי מלון. כבר עכשיו יש לנו פניות מחברות שרוצות לקחת על עצמן את הניהול של המלון".

עוד שני מלונות באזור

 

הפרויקט של לוי ומורדוך לא יהיה היחיד באזור: על קרקע שנרכשה גם היא במכרז מרשות מקרקעי ישראל ייבנו שני פרויקטים דומים של מגורים ומלונות, אחד מהם של האחים חסיד והשני של בעלי חברת הכימיקלים קליר.

רמי לוי, צילום: עמית שעל רמי לוי | צילום: עמית שעל רמי לוי, צילום: עמית שעל

השותפות של רמי לוי ואבי מורדוך אינה חדשה, ויש להם גם פרויקט מגורים גדול ליד מתחם "התחנה" בירושלים.

באמצעות רשת רמי לוי שיווק השקמה, נכנס לוי בשנה האחרונה גם לעסקי התיירות ויחד עם חברת הדקה ה־90 הקים מיזם לשיווק חבילות נופש ומוצרי תיירות מוזלים ללקוחות רשת המזון שלו.

עסקי נדל"ן מפותחים

 

לוי התפרסם אמנם בזכות רשת הסופרים שהקים תחילה בחנות אחת במחנה יהודה בירושלים, עיר הולדתו, אך לצד עסקי המזון והתקשורת הוא פיתח במשך השנים גם את עסקי הנדל"ן שלו.

רוב הסניפים של רמי לוי בתחום המזון נמצאים במרכזים מסחריים או נכסים שבבעלותו - לאחרונה השיק את קניון עטרות שבבעלותו בהשקעה של 200 מיליון שקל - אבל מעבר לנדל"ן מסחרי, הוא גם יזם נדל"ן בתחום המגורים.

אחד הנכסים המפורסמים שבבעלות לוי (יחד עם שותפים) הוא פרויקט "הולילנד" בירושלים, אותו רכש עם שותף אחרי שהתפוצצה "פרשת הולילנד", עם זכויות בנייה ל־220 דירות.

בנוסף הוא שותף במתחם התחנה בירושלים עם זכויות להקמת 500 דירות, פרויקט בירושלים בשם "דרך חברון" ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות