אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צביקה בארינבוים רוכש את סומוטו ב-50 מיליון דולר -18% מעל מחיר השוק צילום: ניצן חרמוני

צביקה בארינבוים רוכש את סומוטו ב-50 מיליון דולר -18% מעל מחיר השוק

בארינבוים ישלם סכום של 37 מיליון דולר והתמורה הנוספת תהיה מותנית בביצועים; לאחר השלמת העסקה תימחק סומוטו מהבורסה וראשיה יבחנו תחומי פעילות חדשים - בין היתר נבחנת אפשרות לשילוב פעילות סייבר

14.04.2019, 09:17 | צלי גרינברג ומיקי גרינפלד

סומוטו עוברת לידיים של צביקה בארינבוים - ומחפשת פעילות חדשה: בדיווח לבורסה מעדכנת הבוקר סומוטו (א') כי דירקטוריון החברה החליט לאשר את מכירת הפעילות לחברה שבשליטת בארינבוים - הבעלים של רשת המרכזים הרפואיים נארא - עבור סכום שיגיע, במקרה של עמידה ביעדים, ל-50 מיליון דולר (178.9 מיליון שקל).  

קראו עוד בכלכליסט

סומוטו נסחרת בבורסה בת"א בשווי של 152 אלף שקל (לאחר עלייה של 58% ב-12 החודשים האחרונים), כך שסכום העסקה המקסימאלי משקף פרמייה של 17.8% על מחיר השוק. השלמת העסקה תהפוך את סומוטו לחברה פרטית והיא תימחק מהמסחר בבורסה בת"א.

במסגרת העסקה ישלם בארינבוים במועד השלמת המכירה תשלום שאינו מותנה של 36.72 מיליון דולר. תשלום נוסף של 48% מסכום ה-EBITDA של סומוטו בחודשים אפריל-מאי 2019 ישולם בתום שלושה חודשים ממועד השלמת העסקה - תשלום זה לא יעלה על 1.54 מיליון דולר. תשלום נוסף של עד 11 מיליון דולר, ישולם לחברה בתום 3 שנים ממועד השלמת העסקה - תשלום זה מבוסס יעדים. 

בקופת סומוטו, נכון ל-31 במרץ 2019, סכום של 18.6 מיליון דולר. לאחר השלמת העסקה (בהנחה של עמידה מלאה ביעדים, פרעון הלוואת מוכר ובהתעלם מהשלכות מס אפשריות), קופת המזומנים תגדל לסכום של כ-65 מיליון דולר. בהודעה נאמר עוד שדירקטוריון החברה יעדכן בשבועות הקרובים לגבי תחומי הפעילות שבהם תשקול החברה לפעול וכן לגבי היקף הדיבידנד שיחולק אם אכן תושלם העסקה.

ל"כלכליסט" נודע שהחברה מנסה לאתר חברה בתחומי הסייבר ואבטחת המידע. גורמים בשוק אמרו ל"כלכליסט" שבעלי החברה רצו להעביר את פעילותה לידיים פרטיות ולא לחשוף יותר את פעילותה לציבור. השלד הציבורי ישמש את בעליו החדשים למציאת פעילות חלופית בתחומי צמיחה חדשים, והכסף, בניכוי הדיבידנד שיחולק, ישמש לרכישת הפעילות. 

צביקה בארינבוים , צילום: ניצן חרמוני צביקה בארינבוים | צילום: ניצן חרמוני צביקה בארינבוים , צילום: ניצן חרמוני

עוד נקבע בעסקה המדוברת שסומוטו תעמיד לחברה הרוכשת ביום סגירת העסקה הלוואת מוכר לשנתיים הנושאת ריבית של 5.4%, בסכום של כ- 7.4 מיליון דולר, 20% מגובה התשלום בסגירת העסקה. השלמת העסקה כפופה לאישור אסיפת בעלי המניות שתתכנס בחודש מאי.

שוקי אברמוביץ, יו"ר הדירקטוריון, אמר בעקבות ההחלטה: "אני גאה מאוד על חתימת עסקה מצויינת לחברה ולבעלי מניותיה, סומוטו הצליחה לייצר תזרימי מזומנים עודפים ולחלק דיבידנד בהיקפים משמעותיים לבעלי מניותיה לאורך השנים האחרונות. עד סגירת העסקה, לחברה קיימת זכות Go-Shop במסגרתה החברה תבחן הצעות נוספות ככל שתתקבלנה וזאת במטרה למקסם אתהתמורה לבעלי המניות. הנהלת החברה, בראשות מנכ"ל החברה אסי יצחיאק וכלל עובדיה, תמשיך לנהל את הפעילות גם לאחר מכירת הנכסים, כחברה פרטית.

 

עד סגירת העסקה, לחברה קיימת זכות Go-Shop במסגרתה תבחן הצעות נוספות ככל שתתקבלנה וזאת במטרה למקסם את התמורה לבעלי המניות. דירקטוריון החברה יעדכן בשבועות הקרובים לגבי תחומי הפעילות בהם תשקול החברה לפעול וכן לגבי היקף הדיבידנד שיחולק ככל שתושלם העסקה", אמר עוד אברמוביץ.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות