אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פייסבוק תבטל את אפליקציית המסנג'ר

דיווח: פייסבוק תבטל את אפליקציית המסנג'ר

לאפליקציית המסרים יש כמיליארד משתמשים; לפי מקורות, עתידה הרשת החברתית להטמיע אותה באפליקציה המרכזית שלה ולא להפעילה יותר ככלי מופרד. זאת, כחלק מתוכניתה לשלב את מסנג'ר, ווטסאפ וההודעות הישירות באינסטגרם בפלטפורמת מסרים אחודה

14.04.2019, 13:27 | רפאל קאהאן

פייסבוק מתכננת לבטל את אפליקציית הצ'ט פייסבוק מסנג'ר, ולהטמיע את יכולותיה ביישום הרשת החברתית העיקרי - כך עולה מרכיבי קוד חדשים שהתגלו בגרסאות מפתחים של שני היישומים.

קראו עוד בכלכליסט

את התוכנית חשפה חוקרת האפליקציות ההונג-קונגית ג'יין מנצ'יין וונג, שכבר גילתה בעבר חידושים ופיתוחים של הרשת החברתית שהתגלו כמדויקים - ביניהם כפתורי הקניות של אינסטגרם, שינויי ממשק בהגדרות הפרטיות של החברה ועוד. כמו כן, חשפה תכונות ופיתוחים גם בג'ימייל, גוגל Maps, פורסקוור ועוד.

פייסבוק מסנג פייסבוק מסנג'ר | צילום: facebook messenger פייסבוק מסנג

אם אכן תושלם התוכנית, יועברו המשתמשים לממשק הצ'ט כשיבקשו לשלוח הודעה בפייסבוק, אך הפעולה תתבצע מתוך האפליקציה ולא בכלי נפרד. מסנג'ר הושקה ב-2011 ופעלה במקביל לתכונה באפליקציית פייסבוק עד שזו ביטלה אותה לפני כחמש שנים. כעת האיחוד הזה צפוי להתבצע מחדש, כנראה כספח לאיחוד הצ'טים הגדול שמתכננים ברשת החברתית. לא ברור עדיין אם יהיו הבדלים מהותיים בפונקציונליות הצ'ט באפליקציות השונות אך על פי וונג, השימוש בצ'ט באפליקציית פייסבוק לא יאפשר לייצר שיחות וידאו או לשלוח תמונות.

גם עיצוב אפליקציית פייסבוק יזכה לסכמת צבעים חדשה, שתהיה לבנה ונקייה יותר, ודומה מאוד לזו שמשמשת את אפליקציית מסנג'ר. לא ברור עדיין מתי השינוי יוטמע, אך פייסבוק הודתה שמדובר באפיק פיתוח שנמצא בבדיקה. מסנג'ר נמצאת בשימוש של כמיליארד גולשים - פחות ממחצית ממשתמשיה הרשומים של הרשת החברתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות