אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט על "תפירת תיקים": "לא היה ולא יהיה כדבר הזה" צילום: עמית שאבי

מנדלבליט על "תפירת תיקים": "לא היה ולא יהיה כדבר הזה"

היועץ המשפטי לממשלה דחה את הדיווח שלפיו מינוי של שר משפטים "עוין" למערכת המשפט יוביל ל"תפירת תיק" כלפיו: "הפרסומים הללו חסרי כל ביסוס, הם רעים ומזיקים"

14.04.2019, 19:52 | טובה צימוקי, ynet

"הפרסומים הללו רעים ומזיקים". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דוחה מכול וכול את הטענה שלפיה אם ימונה שר משפטים "עוין" למערכת המשפט, הפרקליטות "תתפור לו תיק" ותמנע ממנו לכהן בתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

באירוע שנערך הערב (יום א') באירוע לכבוד מורשת הסנגוריה הצבאית, אמר מנדלבליט בהתייחסו לפרסומים בנושא בימים האחרונים כי "העיקרון בדבר עבודה ממלכתית, א-פוליטית ונעדרת משוא פנים הוא אבן יסוד בעבודתם של כלל הגופים המשפטיים הפועלים בשירות המדינה. זהו עיקרון יסודי המהווה תנאי בלעדיו אין ליכולתנו לשרת את הציבור, ולהגן על שלטון החוק".

מנדלבליט אמר עוד כי "העיקרון הזה מלווה גם אותנו במוסד היועץ המשפטי לממשלה בעשייה היומיומית - בייעוץ המשפטי לממשלה, בייצוג המדינה בערכאות ובאכיפת הדין. מכוחו של עיקרון זה, השיקולים המכוונים את עבודתנו הם לעולם שיקולי הדין והמשפט.

היועמ"ש אביחי מנדלבליט, צילום: עמית שאבי היועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: עמית שאבי היועמ"ש אביחי מנדלבליט, צילום: עמית שאבי

"בימים האחרונים היו פרסומים שונים כאילו ישנם שיקולים לא מקצועיים שעלולים חלילה להשפיע על עבודתנו, בהקשר למינויים כאלה ואחרים. אני מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס. הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה".

במקביל, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יקיים מחר וביום שלישי את סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת. לפי הנוהג, הנשיא ישמע את המלצות נציגי הסיעות ולאחר מכן יכריז על חבר הכנסת שעליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה החדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה