אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על סף מכירה: נאמנת כים ניר מבקשת לבצע התמחרות בין אלביט לגורן צילום: מאיר אזולאי

פרסום ראשון

על סף מכירה: נאמנת כים ניר מבקשת לבצע התמחרות בין אלביט לגורן

כמו כן, מבקשת עו"ד ניצה פוזנר להאריך תקופת הקפאת ההליכים עד מועד החלטת בית המשפט לאישור המכר למציע הזוכה. טייסת הכיבוי נכנסה להליך של הקפאת הליכים לפני חצי שנה בשל חובות של כ-25 מיליון שקל

15.04.2019, 09:42 | ליטל דוברוביצקי

הנאמנת של קבוצת כים ניר, המפעילה את טייסת הכיבוי של מדינת ישראל, עו"ד ניצה פוזנר הגישה אתמול בקשה לבית משפט לקיים דיון דחוף לשם התמחרות בין שני מציעים בין כתלי בית המשפט. כמו כן מבקשת הנאמנת להאריך את תקופת הקפאת ההליכים עד מועד החלטת בית המשפט לאישור המכר למציע הזוכה. ההצעות שעומדות על הפרק היא הצעת אלביט באמצעות חברת סנונית לרכישת תשתיות ופעילות הכיבוי והצעת חברת גורן לרכישת כלל פעילות החברות למעט פעילות הכיבוי.

קראו עוד בכלכליסט

הנאמנת מציינת בפני בית משפט, כי הצעת אלביט באמצעות סנונית הוגשה לנאמנת לאחר שהוברר סופית שלא נמצא מציע אשר יהיה מוכן לקחת על עצמו את תפעול הכיבוי ותוקפה עד 12 במאי הקרוב. הצעת אלביט היא לתשלום לקופת ההקפאה בסך כולל של 6.5 מליון שקל, כאשר 51% מהסכום (בסך של 3.315 מיליון שקל ) ישולם תוך 30 יום מאישור בית המשפט והיתרה (בסך של 3.185 מיליון שקל) תשולם ב-3 תשלומים. הצעת גורן, אשר שודרגה מאז הוגשה לראשונה היא לרכישת כלל נכסי החברות ופעילותן (למעט פעילות הכיבוי) ותוקפה הוארך עד ליום 30.4.2019. סכום ההצעה של גורן הועמד על 7 מיליון שקל.

מטוס ריסוס של כים ניר, צילום: אפי שריר מטוס ריסוס של כים ניר | צילום: אפי שריר מטוס ריסוס של כים ניר, צילום: אפי שריר

"לגישת הנאמנת, מאחר שעסקינן בשתי הצעות אשר סכומיהן קרובים, כאשר כל מציע גם מתחייב לאפשר הפעלת פעילות ריסוס או כיבוי, בהתאמה, נכון לגישת הנאמנת לקיים התמחרות בין המציעים לאור הלו"ז הקצר לסיום תקופת ההקפאה והסמיכות לחג הפסח, נכון יהיה לקיים את ההתמחרות במהלכו של דיון בבימ"ש". גם העובדים המיוצגים על ידי עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין ביקשו לקיים דיון דחוף לאור העובדה שמחר (ג') מסתיים צו הקפאת ההליכים.

באוקטובר קבוצת כים ניר נכנסה להליך הקפאת הליכים ומונתה לה נאמנת, עו"ד ניצה פוזנר. בנובמבר אישר בית המשפט את בקשת הנאמנת לפרסום הליך הזמנה להציע הצעות למכירת האחזקות בחברות ולחילופין למכירת נכסי החברות. בדיון אחרון שהתקיים בחודש שעבר בבית משפט ועל דעת הצדדים, הוסכם על מינויו של רו"ח חן ברדיצ'ב בתפקידו כמשקיף מטעם בית המשפט לסייע לצדדים, הנאמנת והעובדים, לגיבוש הצעות המכר. כזכור, ליבת עסקי החברות היא מחד, כיבוי - משימה ברמה לאומית אשר משמעותה והשלכותיה הן מעבר לגדרן של החברות ומאידך, חקלאות - תחום אשר גם הוא בעל חשיבות לאומית, מאחר שבהיעדר גורמים נאותים העוסקים בתחום הריסוס האוירי, לא מתאפשר קיום מערך חקלאי.

כלכליסט חשף לפני כחצי שנה כי כים ניר נכנסה להליך של הקפאת הליכים בשל חובות של כ-25 מיליון שקל. החברות בקבוצה מעסיקות כ-120 עובדים. מדובר בקבוצה הפועלת מזה כ-60 שנה בתחום התעופה ומשמשת כיום כיחידה הלאומית לכיבוי אווירי באמצעות טייסת כיבוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות