אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד חגי אולמן מונה נאמן ל-3 חברות מובילות בתחום דודי השמש צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

עו"ד חגי אולמן מונה נאמן ל-3 חברות מובילות בתחום דודי השמש

החברות הן ספק סחר, התרמוסטט לישראל ואלצי ניר אחזקו צברו ביחד חובובת של 41 מיליון שקל. הקפאת ההליכים ניתנה בשלב זה עד 15 במאי, בשלב זה תיבחן היתכנות של הבראה

15.04.2019, 12:34 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי מרכז מינה היום את עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה לנאמן החברות ספק סחר, התרמוסטט לישראל ואלצי ניר אחזקות - מהחברות המובילות בארץ בתחום הייצור והמכר של מערכות לדודי שמש ואנרגיה סולארית לחימום מים וכן בתחום ייצור ציפויי אמייל ותרמוסטט. עו"ד אולמן היה אחד משני נאמני אי די בי.

קראו עוד בכלכליסט

שלוש החברות הגישו לאחרונה לבית משפט המחוזי מרכז בקשת הקפאת הליכים. לחברות מחזור שנתי של כ-52 מיליון שקל וחובות בסך כולל של כ-41 מיליון שקל. החברות פועלות מאותו מתחם המצוי ביישוב סלעית שבשרון. עוד נטען בבקשה כי בהיעדר צו הקפאת הליכים קיימת סכנה אמיתית שכל עובדי הקבוצה יפוטרו בערב חג הפסח.הקבוצה טענה כי מדובר בחברות מהמובילות בארץ בתחום, אשר מוכרות מתוצרתן לחברות מובילות בענף זה, ואשר מעסיקה נכון למועד הגשת בקשה זו 70 עובדים.

השופט אילן שילה, צילום: אתר בתי המשפט השופט אילן שילה | צילום: אתר בתי המשפט השופט אילן שילה, צילום: אתר בתי המשפט

במסגרת הבקשה נטען כי למרבה הצער, בשל הוצאות כבדות שהושתו על החברות כתולדה מהעתקת פעילותן בשלהי שנת 2016 למתחם פעילות חדש, וברכישת והטמעת קווי ייצור עדכניים על מנת לשמר התחרותיות מול הענף, נזקי פריצה שאירעה סמוך לאחר מכן , עלייה בהוצאות הקבועות, ומוסר תשלומים ירוד של חלק מלקוחות החברה נקלעו החברות למחנק אשראי, נאלצו ליטול בעת האחרונה אשראי חוץ בנקאי ובסופו של יום נקלעו למצב בו הבנקים החלו להימנע מלכבד שיקים של החברות, וחלקם אף הודיע על כוונה לנקוט בהליכים משפטיים.

בדיון שהתקיים היום הסמיך השופט אילן שילה את הנאמן לבחון את היתכנות ההפעלה ואת האפשרויות למכור את פעילות החברות. הקפאת ההליכים ניתנה בשלב זה עד 15 במאי. בשלב זה תיבחן היתכנות של הבראה , למרות שהשופט הטיל בה ספק , " נוכח הפערים בין החובות שחבות החברות לבין נכסיהן".

את החברות מייצגים עו"ד ורו"ח אשר אנגלמן, שותף בגולדפרב זליגמן וכן עו"ד ליאור מזור, שותף מייסד במזור בית הלחמי עורכי דין. את עובדי החברות מייצגת עו"ד ליזה חדש. את בנק מרכנתיל דיסקונט שהינו נושה מייצג עו"ד מור נרדיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות