אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש מינה בעל תפקיד לייצוג אינטרסים של חברי אגודת הקו-אופ צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש מינה בעל תפקיד לייצוג אינטרסים של חברי אגודת הקו-אופ

מינויו של עו"ד ד"ר איתי הס לנאמן ישקל בשבועות הקרובים; וכן יבדק ניגוד אינטרסים של נאמני הרשת, שזעמו על הכוונה למנות נאמן נפרד לאגודה כיוון שלטענתם הדבר יגרום לנזקים לנושים ולחבריה

15.04.2019, 16:10 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בירושלים מינה אתמול (א') את עו"ד ד"ר איתי הס, שותף ומנהל מחלקת חדלות פירעון במשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', כבעל תפקיד לייצוג האינטרסים של אגודת הקו-אופ וחבריה.

קראו עוד בכלכליסט

השופט אלכסנדר רון קבע כי השאלה אם למנותו כנאמן תישקל בשבועות הקרובים. "בפני בית המשפט שאלה שנכון למצות את הבירור בעניינה: האם האינטרסים של האגודה מיוצגים באופן מיטבי, בנפרד מהאינטרסים של החברה (חברת קו-אופ –ל.ד) . כשלעצמי איני בטוח שקיימת בעיתיות, אך לבטח נכון לקבל שראוי למצות את הבדיקה והדיון במישור זה".

עו"ד ד"ר איתי הס עו"ד ד"ר איתי הס עו"ד ד"ר איתי הס

נאמני רשת הקו-אופ, ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצב, מונו לפני חמישה חודשים והובילו למכירה מהירה של נכסי חברת קו-אופ למחסני השוק תמורת 148 מיליון שקל, בתוך 4 חודשים מיום מינויים. כעת הם טוענים מנגד, כי אם תתקבל בקשת רשם האגודות למנות נאמן נפרד לאגודה השיתופית הקו-אופ, הדבר יגרום לנזקים משמעותיים לנושי החברה וגם לחברי האגודה. 

הם ציינו כי "בקשה זו של רשם האגודות בשלב זה מהווה כפיות טובה ואי הכרת הטוב בבחינת 'הכושי עשה את שלו, הכושי יכול ללכת".

לאחרונה הגיש רשם האגודות בקשה למינוי נאמן נפרד לאגודה, כאשר הטענה היא כי הנאמנים נמצאים בניגוד אינטרסים בהיותם נאמנים של החברה. לכך טוענים מנגד הנאמנים בתגובה שהגישו בסופ"ש לבית המשפט באמצעות עו"ד שי גליקמן כי "ההפך הוא הנכון. - מראשיתו של הליך ההקפאה ומרגע מינויים הנאמנים הם אלו ששומרים על האינטרסים והזכויות של האגודה וחבריה. הנאמנים הציעו כי לחברי האגודה ימונה בא כוח על מנת שתישמע עמדתם. לצערם של הנאמנים הצעתם לא נענתה".

עוד עולה מדו"ח שהגישו הנאמנים כי לחברה ולאגודה 8 נכסי נדל"ן. במסגרת בקשת הקפאת ההליכים שהגישה הקו-אופ לפני מספר חודשים, נטען כי קו-אופ ישראל היא אגודה צרכנית שיתופית הרשומה בירושלים ופועלת מאז שנת 1950, ומחזיקה בשליטה בחברת קו-אופ ישראל רשת סופרמרקטים. שני הגופים מתפקדים למעשה כיחידה כלכלית אחת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות