אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק בוחנת עיצוב חדש: פיד מסתובב שמשלב סטוריז ופוסטים

פייסבוק בוחנת עיצוב חדש: פיד מסתובב שמשלב סטוריז ופוסטים

הרשת החברתית מפתחת תצורת ממשק חדשה שתכלול כרטיסיות פוסטים וסטוריז במעין קרוסלה, בה יתבצע דפדוף אופקי במקום גלילה אנכית. עדיין לא ידוע אם ומתי ייושם העיצוב, והאם יהיה רק בגרסת המובייל או גם באתר החברה

15.04.2019, 22:16 | שירות כלכליסט

פייסבוק בוחנת שינוי עיצובי משמעותי: החלפת הפיד הסטנדרטי שנשען על גלילה אינסופית במין קרוסלה - ממשק מסתובב בו מדפדפים אופקית בין פוסטים וסטוריז. את הפיתוח חשפה ג'יין מאנצ'ן וונג, מפתחת וחוקרת אפליקציות שכבר גילתה בעבר פיתוחים של החברה, ביניהם תכונת השופינג של אינסטגרם.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של engadget, סימנים ראשונים לשינוי הזה הופיעו עוד בשנה שעברה, כשכריס קוקס, לימים סמנכ"ל המוצר של החברה, אמר שפורמט הסטוריז נמצא בדרכו להפוך לכלי העיקרי בעזרתו מתבצע שיתוף תוכן.

מדובר בשינוי גדול, שאמנם מתחבר להרגלי שימוש של צעירים אך עשוי להיתקל בהתנגדות מצד קהל מבוגר. בנוסף, לא ברור אם תשלב פייסבוק את הכלי הזה גם בגרסת הדפדפן שלה; כאתר אינטרנט שנבנה על גלילה אנכית, הדפדוף בממשק עשוי להיות לא נוח במכשירים ללא מסך מגע, קרי רוב המחשבים.

לפי מאנצ'ן וונג, שוקלת פייסבוק עוד שינויי ממשק, ביניהם הטמעת אפליקציית המסנג'ר כתכונה ביישום המרכזי שלה, במקום להפעילה כיישום נפרד. כמו כן, צפויה הרשת החברתית לבצע שינוי לסכמת הצבעים של האפליקציה הראשית, ולהפוך אותה ללבנה ונקייה יותר, בצורה שדומה לשל המסנג'ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות