אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם השוק יעשה לאייל לפידות מה שעשה לגיל שרון בדסק"ש? צילום: אביגיל עוזי

האם השוק יעשה לאייל לפידות מה שעשה לגיל שרון בדסק"ש?

דירקטוריון שיכון ובינוי ידון היום בשכרו של המועמד למנכ"ל אייל לפידות; לפני שנתיים סירבו בדסק"ש לאשר חבילת שכר של 59 מיליון שקל למועמד למנכ"ל גיל שרון והוא מצא את עצמו מחוץ לחברה; האם הדח"צים בשיכון ובינוי ובעלי המניות של החברה יסדרו ללפידות חבילת שכר של 10 מיליון שקל בשנה ואופציות עמוק בתוך הכסף?

16.04.2019, 10:12 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

האם המנכ"ל המיועד של שיכון ובינוי, אייל לפידות, יקבל היום (ג') את אישור הדירקטוריון לחבילת השכר הגבוהה שהוא דורש?

קראו עוד בכלכליסט

הדח"צים יצחק (חקי) הראל ולילי אלון ידונו היום יחד עם הדירקטורים הבלתי תלויים שלום שמחון ודורון ארבלי בחבילת שכר מדהימה ללפידות, בעלות מוערכת של 10 מיליון שקל וחבילת אופציות במחיר מימוש עמוק בתוך הכסף בשווי 44 מיליון שקל.
       

אייל לפידות, צילום: אביגיל עוזי אייל לפידות | צילום: אביגיל עוזי אייל לפידות, צילום: אביגיל עוזי


    

לא ברור מה יקרה בכל הקשור לשכרו של לפידות. ככל הידוע חברת הייעוץ אנטרופי המספקת המלצות לגופים המוסדיים הביעה תמיכתה בחבילת השכר, זאת לאחר שהממונה על שוק ההון משה ברקת העביר מסר חד וברור למוסדיים שלא להסתמך באופן עיוור על המלצותיה של אנטרופי.

סימן שאלה גדול אם ברקת יחליט להתערב כבר בשבועות הקרובים בנושא ולדרוש מהמוסדיים ליישם כבר כעת את דרישותיו ולא להסתמך על המלצות אנטרופי אלא על ניתוח עצמאי שיבצעו לשכרו המבוקש של לפידות, הגבוה לפחות פי חמישה מעלות השכר של מנהלי הבנקים הגדולים בישראל. אם לא די בכך, הפניקס עצמה שלפידות מנהל היום נמצאת בסיטואציה מורכבת כבעלת 5% ממניות שיכון ובינוי ולא ברור כיצד תוכל בכלל לקחת חלק בהצבעה על שכרו המבוקש של לפידות, שניהל את הפניקס בעשור האחרון.

אם לשפוט לפי מה שנעשה לגיל שרון בדסק"ש רק לפני שנתיים וחצי, כשאדוארדו אלשטיין ביקש לסדר לשרון חבילת שכר מנופחת לא פחות כמנכ"ל דסק"ש. דירקטוריון דסק"ש ובפרט הדירקטורים החיצוניים סירבו לאשר אז את השכר המבוקש של שרון, גם לאחר שהופחת כשעלות השכר המקורית שיועדה לו עמדה על 71 מיליון שקל לחמש שנים.

בלחץ המתנגדים ויתר אז שרון על 40% מהמרכיב ההוני (מניות בחברות הבנות שופרסל וסלקום) ועלות שכרו המבוקשת לחמש שנים ירדה ל-59 מיליון שקל אולם גם שכר זה לא אושר על ידי בעלי המניות מקרב הציבור שבאסיפה הכללית שהתנגדו לו ברוב של 70%. אלשטיין בחן אז ללחוץ את דירקטוריון דסק"ש ולנסות לשכנע אותו להעביר את ההחלטה למינוי שרון למרות התנגדות הדח"צים אך לבסוף החליט ללכת עם בעליה המניות ולוותר על מינויו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות