אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אשאר סגן שר הבריאות כי לא יהיה כתב אישום לא נגדי ולא נגד ראש הממשלה" צילום: אוהד צויגנברג

"אשאר סגן שר הבריאות כי לא יהיה כתב אישום לא נגדי ולא נגד ראש הממשלה"

עוד אמר היום סגן שר הבריאות יעקב ליצמן במסיבת העיתונאים להשקת מערכת מעקב חדשה אחר זמני המתנה: "בלי תוספת תקציבית לבריאות לא נוכל להמשיך"; מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב: "בלי 1.5 מיליארד שקלים שישים האוצר – לא יהיה בית חולים בבאר שבע. לא ב-2025 וגם לא ב-2045"

16.04.2019, 12:52 | אדריאן פילוט

"אשאר סגן שר הבריאות כי לא יהיה כתב אישום לא נגדי ולא נגד ראש הממשלה", כך אומר היום (ג') סגן שר הבריאות יעקב ליצמן במסיבת עיתונאים מיוחדת ובו משיק משרד הבריאות מערכת המאפשרת לעקוב אחרי זמני המתנה בחמש מקצועות שונים בזמן אמת.

קראו עוד בכלכליסט

ליצמן נשאל על החקירות הפליליות שמתנהלות נגדו אך סירב להיכנס לפרטים. עם זאת הוא הסביר כי הן לא יולידו כלום והוא ימשיך לכהן בתפקיד הסגן והביע וודאות שכך גם יקרה לגבי נתניהו, המכהן מנכ"ל כשר הבריאות בפועל.

מימין: סגן השר יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: אלכס קולומויסקי מימין: סגן השר יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב | צילום: אלכס קולומויסקי מימין: סגן השר יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: אלכס קולומויסקי

ליצמן התייחס גם למחסור בתקציב הבריאות וחזר על התחייבותו לתוספת משמעותית בתקציב הבריאות לשנים הבאות. "אנו אחרי מערכת בחירות שכולם דיברו המון על בריאות. אני אומר לכם שבלי תוספת תקציבית לבריאות לא נוכל להמשיך", הוא הסביר. גם משה בר סימן טוב, מנכ"ל המשרד, המשיך את כוונו לדרישות תקציביות ממשרד האוצר והשיב לשאלת העיתונאים לגבי מועד פתיחת בית חולים חדש בבאר שבע כי "הקמת בית חולים עולה 1.5 מיליארד שקלים. אם משרד האוצר לא ישים את הכסף, לא היה בית חולים בבא שבע לא ב-2025 וגם לא 2045".

ליצמן ניצל את ההזדמנות להציג את תוכניותיו לקדנציה הבאה ובראשם תוכנית לאומית לחיזוק רפואת המשפחה תוך תוספת תקנים; קיצור זמן המתנה לרפואה יועצת בקהילה שלא יעלה על 14 יום; קבלה ראשונית בבריאות הנפש תוך 30 יום; תוכנית מקיפה ורחבה לשנות החיים הראשונות ("טיפות החלב"); יישום התכנית הלאומית לסיעוד והרחבת מערך טיפולי הבית; הרחבת השימוש בביקורים דיגיטליים וטלה-מדיסן.

יחד עם זאת, הציב ליצמן לעצמו ולמערכת יעדים שאינם פשוטים בכלל: חיסול תופעת "האשפוזים במסדרונות" במחלקות הפנימיות תוך 5 שנים והורדת התפוסה למקסימום של 110% תוך 3 שנים. כמו כן, נקבע יעד של קבלה ראשונית למיון תוך 15 דקות (95% מהפונים) ושחרור מהמיון תוך 4 שעות (ל-80% מהפונים) ותוספת מיטות בהתאם לקצב גידול האוכלוסייה והזדקנותה. ליצמן חזר על מחויבותו לבניית שני בתי חולים חדשים (בבאר שבע עד 2025 ובקריות עד 2028) והקמת מרכז פרוטונים לאומי.

אלא שלכל המשימות האלו יש תג מחיר שליצמן לא חסך מאף גורם, לרבות מראש הממשלה ושר הבריאות עימו נפגש אתמול: מתן תוספת של 5 מיליארד שקל לתכניות כוללת למערכת הבריאות – דבר שכינה "כיסוי "הבור של העשור". במקביל, הוא דורש לקבוע מקדם קבוע לתוספת טכנולוגיות לסל (סל התרופות) כך שהתוספת השנתית תהיה שוות ערך ל-750 מיליון שקלים בשנה (לעומת 500 מיליון היום ו-700 מיליון בהתאם להצעה הקודמת שלו). לא פחות חושב: ליצמן דורש הסדרת מנגנוני תקצוב קבועים והולמים לקופות החולים בדגש על הזדקנות האוכלוסייה, התייקרות הטכנולוגיות והתייעלות בהתאם למתווה שהוגש לרה"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות