אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Practi נרכשת בידי Just Eat הבריטית ב-8.7 מיליון דולר צילום: practi

אקזיט

חברת Practi נרכשת בידי Just Eat הבריטית ב-8.7 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמת עננית לניהול קופה רושמת, שניתן להתקין על מחשבי לוח; הרוכשת, ענקית משלוחי מזון עולמית, צפויה להשתמש בפיתוח של פרקטי כדי להרחיב את היצע שירותיה למסעדות קטנות

16.04.2019, 16:52 | רפאל קאהאן

חברת Practi הישראלית נרכשת בידי Just Eat הבריטית, אחת מחברות משלוחי המזון הגדולות בעולם ב-8.7 מיליון דולר. על פי ההסכם בין החברות, בעלי המניות של פרקטי יקבלו תמורה נוספת בעתיד, שתתבסס על ביצועי החברה לפי אבני דרך שנקבעו בין שני הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הישראלית תספק ל-Just Eat יכולת חדשה: שירות ניהול קופות רושמות מבוסס ענן שניתן להתקנה על טאבלטים. השירות מיועד בעיקר לנקודות מכירה קטנות או לרשתות בעלות חנויות קטנות כגון דוכנים או בתי קפה.

טאבלט ועליו המערכת של פרקטי, צילום: practi טאבלט ועליו המערכת של פרקטי | צילום: practi טאבלט ועליו המערכת של פרקטי, צילום: practi

השירות של פרקטי גם מספק תוכנת CRM מובנית, מה שיכול לחסוך כסף לעסקים קטנים; ב-Just Eat מקווים ככל הנראה להעניק את השירות במקביל, כדי לאפשר לה לסייע למסעדות קטנות להתנהל. כדי להפעיל את שירות המשלוחים שלה, המסעדנים נדרשים להשתמש בטאבלט ייעודי שנקרא Orderpad. שילוב של המערכת של פרקטי בו יאפשר ל-Just Eat לספק למסעדן קטן את כל התשתיות לתפעול השוטף של העסק שלו. בתוך כך היא גם "תכלא" אותו בגן סגור שימנע מהם לעבוד גם עם המתחרים - אובר ו-Deliveroo שהחלו להגדיל את הלחץ על Just Eat.

החברה הישראלית הוקמה ב-2012 וגייסה סבב סיד של 1.5 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים וביניהם יובל טל, נשיא ומייסד פיוניר. המייסדים של פרקטי, אוהד ועידן פולמן, ימשיכו לעבוד ב-Just Eat בשנתיים הקרובות.  

בשנים האחרונות גייסה פרקטי לקוחות מהארץ ומחו"ל, ביניהם מתחם קאמדן מרקט הלונדוני שבבעלות טדי שגיא. בישראל האפליקציה נמצאת בשימוש ברשתות ארקפה, טוני וספה, בוטיק סנטרל וקבוצת R2M המחזיקה בבעלות במסעדות הבראסרי, בייקרי וקופי-בר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות